EDREMİT BELEDİYESİ BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE

Ana Sayfa » Haberler » EDREMİT BELEDİYESİ BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE
Paylaş
Tarih : 25 Aralık 2018 - 16:05

Edremit Belediyesi Personel A.Ş. personelleri tarafından birlik, beraberlik ve dayanışma pikniği düzenlendi. Hanlar mevkiinde gerçekleştirilen pikniğe Belediye Başkanı Kamil Saka, eşi Günseli Saka, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri katıldı. Yüzlerce işçinin katıldığı piknikte işçiler Efsane Başkan Kamil Saka’ya teşekkürlerini ileterek, her zaman Başkan Saka’nın yanında olduklarını belirttiler.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da yaptığı konuşmada “Sevgili Çocuklarım, evlatlarım” diye hitap ederek, “Bugüne kadar Edremit için Edremit halkı için sarf etiğiniz emekleriniz için teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz 4,5 yıl önce ekonomik yönden tıkanıp kalacağımızı maaş bile ödeyemeyecek hale düşeceğimizi söylemeleri ve beklentilerini boşa çıkardık. Ekonomik yönden batmış, bitmiş bir belediye devraldık. Benim, meclis üyelerimizin, amirlerin ve sizlerin yoğun çabası ile bitmiş, batmış, bir torba çimento bile alamayan belediyeden bugün nerede olursa olsun, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil tüm Türkiye’nin gururla baktığı bir belediye haline geldik. Bunda hepimizin fedakarca çalışarak katkısı var. Şunu görüyoruz ki Edremit’i bir üst çıtaya birlikte beraberce taşıdık.

Edremit artık akşamları köpeklerin dolaştığı değil,  yürüyüş yollarında insanların yürüyerek birbirleri ile selamlaştığı çağdaş bir kent oldu. Edremit artık sattıkları ile değil, Edremit Belediyesi alıp Edremitlilere armağan ettiği eserlerle övünmeye başladı.

14 Şubat tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanır, 14 Şubat’ta Edremit’te sevgilisine kavuşacak. Edremit’te Atamız, sevdamız diyerek, Atatürk’ün ilçemizde kaldığı Atatürk Köşkü’nü ve birlikte beraberce yaptığımız Atatürk anıtının açılışını yapacağız. Edremit sevgilisine, Ata’sına kavuşacak.

Ne ezilen, ne ezen insanca, Hakk’ça bir düzen diyerek bu yola çıktım. En önemli felsefemde ‘emek en yüce değerdir’ dedim. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarda sizlerin hakkını bir parçada olsa verebildi isek, diğer arkadaşlarınıza göre sizi biraz daha mutlu edebildi isek bu hepimizin birlikte beraberce ortak çalışmasından dolayıdır. Gelecek günlerin hepimize hayırlı olmasını dileyerek hepinizi tek tek alınlarınızdan öpüyor, akıttığınız terlere karşı aldığınız her kuruşun helal olduğunu bir kez daha yeniliyorum” dedi. 

Ayrıca piknikte, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ertaş’ın da doğum günü kutlandı.

Belediye Başkanı Kamil Saka, daha önce yaptığı açıklamada belediyede görev yapan işçilere yönelik 2018 yılında 2 bin 300 lira olarak uygulanan asgari ücretin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren 2 bin 500 liraya çıkarıldığını açıklamıştı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz