2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle İlçemizde Karne Sevinci Yaşandı.

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle İlçemizde Karne Sevinci Yaşandı.
Paylaş
Tarih : 10 Haziran 2017 - 12:30

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle İlçemizde Karne Sevinci Yaşandı.

2016-2017 Yılı II. eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle İlçemizde öğrenim görmekte olan Anaokullarında 1957, İlkokullarda 6668, Ortaokullarda 7434, Liselerde 6968 olmak üzere toplam 23.027  öğrencimiz karne sevinci yaşadı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ilk önce Yaşyer ve Hacıaslanlar ilkokullarında düzenlenen karne törenlerine katılarak öğrencilere karnelerini dağıttılar. Öğrencilerle sohbet ederek karnelerine bakan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı karne alan öğrencilere yaz tatillerini nasıl geçireceklerini sorarak tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Yaşyer ve Hacıaslanlar İlkokullarındaki törenlerin ardından evde eğitim görmekte olan Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Turgut’u evinde ziyaret eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç kendisine çeşitli hediyelerle birlikte karnesini verdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Fenerbahçe taraftarı olan öğrencimize kendi isminin yazılı olduğu Fenerbahçeli saat, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ise tablet hediye etti.

Edremit Kaymakamı  Ali Sırmalı Yaz Tatili Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz;  Türkiye’nin dört bir köşesindeki akranlarınız gibi sizler de karnelerinizi aldınız ve hak ettiğiniz yaz tatilinize kavuştunuz. Yaz tatilinde sizlere bol bol kitap okuma, müzik dinleme, tarihi yerleri gezme, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunmagibi kişisel gelişiminize katkı sunacak aktivitelerde bulunmanızı ve elbette sevdiklerinizle vakit geçirerek sağlıkla dinlenmenizi tavsiye ediyorum. Öğrenim görmekte olduğu okulundan mezun olarak eğitim hayatına farklı bir okulda başlayacak olan ve ortaöğretimden mezun olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyor, yolunuz açık olsun diyorum.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un Yaz Tatili Mesajı

Öğrencilerimizin başarıları; kendilerini, ailelerini, tüm eğitim camiasını ve en nihayetinde ülkemizi ilgilendiren çok mühim bir husustur. Bu nedenledir ki öğrencilerimizin almış oldukları karneler yalnızca onların değil herkesin bu konudaki tutum ve başarısını gösteren bir ölçüt niteliğindedir. Başarının elde edilmesi ve artırılarak korunması, yıllar içinde toplum olarak varmak istediğimiz hedefe ışık tutan tek kaynağımızdır. Bilgi; ancak onu iyi kullanabilen, doğru yorumlayabilen ve güzel aktarabilen ellerde değerlenir. Bu nedenle siz sevgili öğrencilerimizin bilimin ve bilginin ışığından asla ayrılmamanızı ve tüm gayretinizle çalışarak bugünümüzün gururu, yarınlarımızın umudu olmanızı diliyorum.

Başarılı ve sorunsuz geçen bir eğitim yılının tamamlanmasında emeği geçen ve özveri ile çalışan müdürlüğümüz personeline, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz