23 NİSAN’DA EDREMİT TEK SES TEK YÜREK OLDU

Ana Sayfa » Haberler » 23 NİSAN’DA EDREMİT TEK SES TEK YÜREK OLDU
Paylaş
Tarih : 25 Nisan 2020 - 9:28

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılında Edremit tek ses, tek yürek oldu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yılında Edremit tek ses, tek yürek oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 100’üncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl evlerde  gerçekleştirildi.     

Bu kapsamda şanlı bayrağımızla evlerini süsleyen Edremitliler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında  tek ses,  tek yürek olarak ulusal egemenliğe sahip çıktığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.

23 Nisan Perşembe günü saat 21:00 de balkonları, camları Türk bayraklarıyla donatan Edremitliler,  tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak okunan İstiklal Marşını hep bir ağızdan coşkuyla seslendirerek, birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya haykırdı.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri  saat 20:30’da sirenler eşliğinde tüm ilçeyi dolaştı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı eşi Nuray Sırmalı ile birlikte saat 20:50’de Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü kortejini selamladı.  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı eşi Nuray Sırmalı ile birlikte  saat 21:00 ‘ de  İstiklal Marşını okuyarak lojmanından  kutlamalara eşlik etti.         

Koronavirus sebebiyle bu yıl kutlamalar farklı etkinliklerle gerçekleşse de Edremit’te Türk bayraklarıyla donatılan evlerde, hep birlikte seslendirilen İstiklal Marşı ile 23 Nisan coşkusu ve heyecanı yoğun duygularla yaşandı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz