23 NİSAN’DA EDREMİT TEK SES TEK YÜREK OLDU

Ana Sayfa » Haberler » 23 NİSAN’DA EDREMİT TEK SES TEK YÜREK OLDU
Paylaş
Tarih : 25 Nisan 2020 - 9:28

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılında Edremit tek ses, tek yürek oldu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yılında Edremit tek ses, tek yürek oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 100’üncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl evlerde  gerçekleştirildi.     

Bu kapsamda şanlı bayrağımızla evlerini süsleyen Edremitliler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında  tek ses,  tek yürek olarak ulusal egemenliğe sahip çıktığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.

23 Nisan Perşembe günü saat 21:00 de balkonları, camları Türk bayraklarıyla donatan Edremitliler,  tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak okunan İstiklal Marşını hep bir ağızdan coşkuyla seslendirerek, birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya haykırdı.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri  saat 20:30’da sirenler eşliğinde tüm ilçeyi dolaştı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı eşi Nuray Sırmalı ile birlikte saat 20:50’de Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü kortejini selamladı.  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı eşi Nuray Sırmalı ile birlikte  saat 21:00 ‘ de  İstiklal Marşını okuyarak lojmanından  kutlamalara eşlik etti.         

Koronavirus sebebiyle bu yıl kutlamalar farklı etkinliklerle gerçekleşse de Edremit’te Türk bayraklarıyla donatılan evlerde, hep birlikte seslendirilen İstiklal Marşı ile 23 Nisan coşkusu ve heyecanı yoğun duygularla yaşandı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KÖRFEZ’İN KIYI VE SAHİL ŞERİDİ SİL BAŞTAN

Balıkesir’in 291 kilometrelik kıyı ve sahil şeridinde yürütülen; plaj, yürüyüş, bisiklet yolu ve alt yapı çalışmalarını titizlikle

MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIR
MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIR

DÜNYACA ÜNLÜ MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZ SEZONUNA HAZIR Burhaniye plajları deniz severleri ağırlamaya başladı. Yaz sezonu öncesi Burhaniye Belediyesi

400 MİLYONLUK YATIRIM

BASKİ’den altyapı devrimi Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren BASKİ, altyapı yatırımlarına hız verdi. BASKİ, gerçekleştirdiği

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz