WAYMAN’DAN  SEYH MANSUR’A…

Ana Sayfa » Yazarlar » Barbaros Şavkın » WAYMAN’DAN  SEYH MANSUR’A…
Paylaş
Tarih : 15 Ocak 2017 - 1:57

WAYMAN’DAN  SEYH MANSUR’A…

Teşkilat-ı Mahsusa’nın Yemen’deki önemli adamlarından biri olan Kurmay Binbaşı Üsküplü Osman, Beyrutlu Hıristiyan bir Arap tüccar kılığında Menaha şehrine gelip yerleşir.

İngilizlerin bölgedeki en önemli istihbarat adamı Wayman BURY (meşhur Lawrence’in de hocası olduğu söylenir) hakkında Yemen köylerinde istihbarat toplarken Yemenli Şeyh Nasır’a bulup birkaç soru sorar. Şeyhi Müslüman olmak istediğine inandırmıştır.

Şeyh Nasır: “Ne yazık ki sizi ikna edebilecek ilme, bilgiye sahip değilim. Ancak Beyt-i Müddei köyünde oturan, sizin gibi Hıristiyan ana ve babadan doğan sonra hidayete erip, Müslüman olan Şeyh Abdullah Mansur var. Aynı kökten geldiğinize göre sizin dilinizden daha iyi anlar. Önceki adı Wayman Bury idi. Onunla konuşmanız sizin için faydalı olacaktır, ondan her şeyi öğrenebilirsiniz.” der.

Üsküplü Osman hiç renk vermeden:
– “Hangi millettendir?”
– “İngilizdir; Londra’da büyümüş, kuş uzmanıdır buradaki kuşları araştırmak için Yemen’e gelmiş. Kuşlarla ilgilenirken İslamiyet dikkatini çekmiş, araştırıp Müslüman olmuş, Uzun yıllardan beri burada yaşıyor. (yaklaşık 30 yıl) Beş vakit namazını kesinlikle sektirmez; Üç ayları, Pazartesi – Perşembe oruçlarını tutar. Abdestsiz yere basmaz, doksan dokuzluk tesbih elinden düşmez… (M Niyazi Özdemir “ Yemen Ah Yemen”)

Yukarıda bahsettiğim şahıs; Wayman Bury, nam-ı değer Şeyh Mansur, 30 yılını Yemen’in dağ köylerinde Arapları, Osmanlı’ya karşı kışkırtmaya ayırmış bir İngiliz ajanıdır.
Burada dikkati çeken bir – iki önemli husus var ki, Milletimizin bunları idrak etmesi gereklidir.

Bugün Türkiye’nin Güney-doğusunda 3000 gizli servis ajanının bulunduğu istihbaratla tescillidir.

Türkiye’yi bölüp parçalamak için her gün yeni bir kirli oyun icad eden bu servislerin yüzyıl önce ne kadar etkili olduklarını bildikten sonra, bugünün imkanlarıyla neler yaptıklarını ve yapabileceklerini varın siz tahmin edin…

Ellerinde Kur’an-ı Kerim, dillerinde Allah, bizim gibi görünen ve konuşan nice insanlar var içimizde. Televizyonlarda yıllarca Müslüman diye bize yutturulan “Sahte Şeyh”leri hepimiz hatırlıyoruz.

Almerika, İngiltere, İsrail veya AB ülkelerinin bölgeye yolladığı irtibat subaylarının bölgesel konuşma dillerini (Gurmanç, Zaza, Sorani, Gorani, Lori, Keldani, Asuri, Süryani, Ermeni, Nusayri, Ezidi ağızlarını) lehçeeriyle öğrenip konuştuklarını biliyoruz. CİA, MOSSAD, MI6 ajanlarının her gün yeni bir Şeyh Abdullah MANSUR olarak milletimizin saf çocuklarının kanına girdiklerini de tahmin edebiliyoruz…

Türk milletinin çocukları; Kürt’ü, Türkmen’i, Çerkez’i, Gürcü’sü, Pomak’ı, Boşnak’ı, Alevisi–Sünnisi ile tek vücut olup etrafında dönen oyunların bir an önce farkına varmalı ve bu oyunları bozmalıdır.

Büyük devletler büyük ideal sahibi insanlarla kurulur.

Birileri Okyanus ötesinden bizim vatanımız üzerinde hesaplar yapıyorsa eğer, bu vatanın çocuklarının da onlara söyleyecek sözleri olacaktır elbette…

Sahte şeyh “Abdullah Mansur”lar ile Şeyh Edebalı, Hacı Bektaş Veli, Hacı Bayram Veli, Sarı Saltuk, Kumral Dedeler arasındaki uçurumun sebebi, ideallerindeki büyük farklılıktır.
O kutlu ideallere sahip olabilmek, Türk gençlerinin ana gayesi olmalıdır.

Büyük idealler peşinde koşacak, kendini milleti için feda edecek nesiller, dün olduğu gibi bugün de bu aziz milletin çocukları içinden çıkacaktır.

Sevgi Ve Hoşgörüyle Kalın..

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRIMDIR! ‘’TAVİZ VERMEYİN’’

Son günlerde Edremit’in Altınkum Mahallesi Dalyan mevki olarak bildiğimiz bölgede, Devletin Büyükşehir Belediyesine Bütçe oluşturmak için

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN SÜPER GÜÇ OLUNMAZ, OLUNAMAZ Aşağıda paylaştığım, Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin yeni nesil mühendislik

BİR RİCAM VAR!

HEM EKREM BAŞKAN’DAN,HEM HASAN BAŞKAN’DANBİR RİCAM VAR!Değerli Edremit’liler son günlerde siyasetin cilveleri gereği her zaman

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz