AÇIKLAMA GEREĞİ DOĞMUŞTUR

Ana Sayfa » Haberler » AÇIKLAMA GEREĞİ DOĞMUŞTUR
Paylaş
Tarih : 24 Ocak 2019 - 19:04

Burhaniye’de yayın hayatını sürdüren Bir Gazetenin 24 Ocak 2019 Perşembe günü yayınlanan sayısında yer alan “Hastanede Eksikler Bitmiyor” başlıklı haberine istinaden aşağıdaki açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

Burhaniye’de yayın hayatını sürdüren Demokrat Gazetesinin 24 Ocak 2019 Perşembe günü yayınlanan sayısında yer alan “Hastanede Eksikler Bitmiyor” başlıklı haberine

Burhaniye’mizde yapımı tamamlanan Yeni Devlet Hastanemiz 5 Kasım 2018 tarihinden itibaren sağlık hizmetlerini vermeye başlamıştır. 2014 Mart ayında göreve geldiğimiz gibi Devlet Hastanesinin Sağlık Bakanlığına devri konusunda daha önceki dönemde çıkarılan zorluklar giderilmiş ve hızlı bir şekilde Sağlık Bakanlığına yer teslimi yapılarak hastanemizin yapımına başlanması sağlanmıştır. Kasım 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Burhaniye’mize ziyaretinde bizzat verdiği söz ile birlikte hastanemizin yapımı hızla başlamış ve yine aynı hızla yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır.

5 Kasım 2018 tarihinden itibaren 115 tescil yataklı Burhaniye Devlet Hastanesi yeni yerinde hizmete başlamıştır. Burhaniye Devlet Hastanesi Başhekimliğinin verdiği bilgiler doğrultusunda, hastanemizde; Göz Hastalıkları (2 Hekim), Kulak Burun Boğaz (2 Hekim), Ortopedi ve Travmatoloji (2 Hekim), Genel Cerrahi (2 Hekim), İç Hastalıkları (3 Hekim), Kadın Doğum (2 Hekim), Nöroloji (1 Hekim), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (1 Hekim), Radyoloji (1 Hekim), Üroloji (1 Hekim), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (1 Hekim), Ruh ve Sağlığı Hastalıkları (1 Hekim), Enfeksiyon Hastalıkları (1 Hekim), Beyin Cerrahi (1 Hekim), Anestezi (2 Hekim), Kardiyoloji (1 Hekim) ana branşlarında 24 uzman hekim, 10 Acil Servis Poliklinik Hekimi, 6 Diş Hekimi ve toplamda 388 çalışan ile tedavi hizmet sunumu sürdürmektedir. Burhaniye Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan araştırmalar neticesinde, bölgenin demografik özellikleri ve hasta potansiyeli göz önüne alınarak ana branş uzmanlık alanlarından Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve Cildiye Uzmanı hakkında Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından talepte bulunulmuştur.

Ayrıca özellikli birimler çerçevesinde Devlet Hastanemizde; 4 ameliyat salonu, 9 yataklı 1. basamak yoğun bakım ünitesi, 4 Yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 10 yataklı acil müşahede alanı, 14+1 yataklı diyaliz ünitesi ve 14 yataklı palyatif bakım ünitesi yer almaktadır.  

Ayrıca Hastanemizin fiziki koşullarını değerlendirecek olursak eski hastanemizin 11.740 m2 kapalı alanına oranla, yeni hastanemizin 29.525,83 m2 arsa alanı, 6.103,71 m2 oturum alanı, 30.377,33m2 kapalı alanı bulunmaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda Burhaniye’mize kazandırdığımız yeni Devlet Hastanemiz halkımıza nezih ve modern alanlarda kaliteli hizmeti vermeye devam ediyor.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur

Burhaniye Belediye Başkanlığı

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BALIKESİR AHLAK POLİSİ BÜYÜK FUHUŞ OPERASYONU YAPTI!

Balıkesir Şehir Merkezinde Bu sabah Gün Ağırma’dan Başlayan Operasyonlarda Balıkesir Emniyet Birimlerinden Çok Sayıda Polis görev aldı. Balıkesir’de

FETÖ OPERASYONU, 84 KOMİSER YARDIMCISINA GÖZALTI KARARI

Bugün sabah başlayan operasyon devam ediyor.. Balıkesir’de de gözaltına alınanlar var! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan

BALIKESİR DE DEVAM EDEN FETÖ DURUŞMASINDA ELİF ARIKAN GÜNDEME OTURDU!

BALIKESİRDE FETÖ İdaası ile 2.Ağır Ceza Mahkemesinde Devam Eden Duruşmada ELİF ARIKAN’A AİT OLDUĞU ÖNE SÜRÜLEN TELEFONLARLA KOMUTANLARIN

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz