AK PARTİ VE MHP, KILIÇ İÇİN YÜRÜYOR

Ana Sayfa » Haberler » AK PARTİ VE MHP, KILIÇ İÇİN YÜRÜYOR
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2019 - 21:09

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, MHP Edremit İlçe Teşkilatı ile birlikte AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek güç gösterisi yaptı ve seçim sürecinde ortak çalışacaklarını vurguladı.

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, MHP Edremit İlçe Teşkilatı ile birlikte AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı

Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı binasına gitti. Başkan adayı Kılıç ve beraberindekiler, parti binasına giderken Çarşamba Pazarı’ndaki esnaflarla buluşarak dertlerini dinleme fırsatı buldu. Pazarcı esnafı, Tuncay Kılıç’a sevgi gösterilerinde bulunarak destek sözleri verdi. AK Partililer tarafından sevgi ve hoşgörüyle karşılanan Kılıç ve MHP’liler, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Hakan Duman’ın makamında bir süre sohbet ettikten sonra toplantı salonuna gitti.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YOLA DEVAM”

Çok sayıda AK Partili ve MHP’linin katıldığı toplantıda konuşan Hakan Duman, Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç’ın yanında olduklarını ifade ederek, ellerinden gelen desteği sağlayacakları sözünü verdi. Duman, “31 Mart yerel seçimlerimizin önce Edremit’imize ve akabinde de Cumhur İttifakı ile tüm ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah bu yarış, hepimizin arzu ettiği gibi ittifakımızın başarısıyla sonuçlanacaktır. Bundan bir şüphemiz yoktur. 2 parti birbirine ittifak ve meclis üyeliği anlamında birbirleriyle yarışacak ama sonuçta ittifakımız istediğini alacaktır. MHP’nin bizlere verdiği destek ile gelinen nokta ortada. Bu bir çığ gibi büyüyerek devam edecektir. 31 Mart yerel seçimleri ve sonrası için hayırlısıyla yolumuza devam edelim. Birlik ve beraberlik içinde seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“BURADA SEN, BEN, O YOK BİZ VARIZ”

Daha sonra konuşan MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı ise, “Türkiye’mizde şu anda dış güçler, iç güçler, bütün şeytan üçgenleri bir araya gelmiş. Bu ittifak bu mücadele için çok önemlidir. Devletimizin milletimizin bekası için uğraşıyoruz. Burada sen, ben, o yok biz varız. Biz bir aileyiz. Bu saatten sonra geçmişe bir sünger çekerek önümüze bakacağız. Şeytan üçgenlerine dikkat edeceğiz. Bundan sonra daha da fazla çalışacağız. Allah razı olsun Tuncay başkanımız sahalarda. İlk olarak Türkmen köyümüzü ziyaret etti. İnşallah Ankara’ya gideceğiz ve dönünce bir oluşum yapacağız. Startımızı verip bu seçimi alacağız” diye konuştu.

KILIÇ; “BİZ ÖNCE ÜLKEM DİYORUZ”

Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç da, etkili bir konuşma yaptı ve sonrasında AK Partili katılımcıların sorularını yanıtladı. Kılıç, “Memleketi, bu toprakları vatan yapan Yusuf Sinan Hazretleri’dir. Bizim manevi Fatih’imizdir. Edremit’in Fatih’i.

Geçen seçimde biz ittifak arayışında bulunduk. Ben AK Partililerle buluştum. Kabul edilmedi. 64 yıl sonra CHP Edremit’te seçim kazandı. Edremit’in tarihinde hiç CHP’li belediye başkanı olmamıştı. AK Parti ve MHP’nin seçime ayrı girmesi sonucunda geçen seçimi CHP kazandı. Birleşip hareket etseydik; CHP gelmeyecekti. Bu 64 yıl bir Türkiye rekorudur. Efendimiz (S.A.V.) ‘Kişi Sevdiği İle Beraberdir’ diyor. Bizim genel başkanımız 15 Temmuz’da çıktı ve bu kalkışmayı tasvip etmiyoruz dedi. MHP’liler ve AK Partililer sokağa döküldü. O harekat Türkiye’nin dönüm noktasıdır. İçeride, dışarıda bir sürü düşman var. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız bu ülke için mücadele veriyorlar. Biz önce ülkem diyoruz” dedi.

“ALLAH ÇALIŞAN İNSANI MUVAFFAK KILAR”

Sözleri sık sık alkışlarla kesilen İttifak Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, konuşmalarına, “Biz rahmani ittifakız. AK Partili, MHP’li bizim ailelerimizin yaşantıları hep aynı. Ramazan’da iftar sofrası kurulur. Cuma namazlarına gidilir. Vakit namazlarına gidilir. Netice itibariyle hepimiz birbirimize benziyoruz. Birbirimizin evlerine gitsek rahatsız olmayız. Allah çalışan insanı muvaffak kılar. Bizim de çok çalışmamız gerekecek. İki partinin hatasıyla iktidara gelen CHP’nin tekrar iktidara gelmesini engelleyeceğiz. Bundan sonraki dönemlerde de bu ittifakın yıkılacağını zannetmiyorum. Cumhur İttifakımız için başka sefer de gerekirse AK Parti’den aday olur. Bu süreçte ayrımız gayrımız yok. Yolumuza devam edeceğiz. Bu ittifak partilerimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun” sözleriyle son verdi.

AK Partili katılımcıların sorularını yanıtlayan Kılıç, başkanlık dönemindeki yargılama sürecinde kendisine kurulan hain FETÖ kumpasını detaylı olarak anlattı ve ilçede yapılması istenen yatırımları dinleyip notlar aldı. Her iki partinin yetkilileri ve mensupları, önümüzdeki günlerde yapacakları istişareler neticesinde seçim startını tam olarak başlatacaklarını belirtti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz