BALIKESİR, EDREMİT, BURHANİYE, AYVALIK 1 MAYIS KUTLAMALARI

Ana Sayfa » Haberler » BALIKESİR, EDREMİT, BURHANİYE, AYVALIK 1 MAYIS KUTLAMALARI
Paylaş
Tarih : 01 Mayıs 2017 - 21:31

EDREMİT 1 MAYIS KUTLAMALARI.

Edremit ilçesinde 1 Mayıs düzenlenen yürüyüş ve sonrasında miting ile sona erdi.
Baraj caddesinden, Azerbaycan Bulvarı üzerinden, Şehit Hamdi Bey Meydanına yürüyen kutlama korteji 1 Mayıs‘ı kutladı. Sınırlı sayıda vatandaşın katılımının gözlendiği kutlama etkinliklerine Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka‘da eşlik etti. Yürüyüş sonrasında yapılan saygı duruşunun ardından meydanda konuşmalar yapıldı ve müzik eşliğinde halaylar çekildi. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen kutlamalar sorunsuz bir şekilde sona erdi.

AYVALIK 1 MAYIS KUTLAMALARI

Ayvalık ilçesinde, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı coşku içinde kutlandı.
Ayvalık Öğretmenevi önünde toplanan işçiler, ellerinde dev Türk bayrağı ve Atatürk posterinin yanı sırasendika, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin flamaları ile Cumhuriyet Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdüler.
Kalabalık meydana geldiğinde polis tarafından oluşturulan giriş noktalarında aranarak kutlama alanına alındı.
Ayvalık Belediye Meclis Üyeleri Salman Kayral ve Fahri Güren’in yanı sıra işçiler, sivil toplum örgütü, siyasi parti ve sendika temsilcilerinin katıldığı kutlama etkinliklerinde günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı.

BURHANİYE 1 MAYIS KUTLAMALARI

Burhaniye’de Sanayi Köprüsü yanında toplanan kalabalık ellerinde pankartlarla slogan atarak  Hürriyet Caddesinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen guruplar, burada yapılan konuşmaları sloganlar eşliğinde dinledi.  1 Mayıs ile ilgili konuşmayı  Eğitim Sen  BurhaniyeŞube Başkanı Mahmut Akpak yaptı. Yapılan konuşmaların ardından halaylar çekildi. Halayların ardından kalabalık sessizce dağıldı.

BALIKESİR 1 MAYIS KUTLAMALARI

Balıkesir’deki  1 Mayıs  İşçi Bayramı kutlamaları geçen yıllara nazaran sönük geçti.  Çarşamba Pazarı yanında toplanmaya başlayan sedika üyeleri, daha sonra hep birlikte sloganlar atıp, marşlar söyleyerek Kuva-yi Milliye Meydanı’na kadar yürüdü. Geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı meydana vatandaşlar üst araması yapılarak alındı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk-İş  Balıkesir İl Temsilcisi  Ahmet Demirer, sendikalar adına bir basın açıklaması yaptı.  1 Mayıs 1886 günü sekiz saatlik iş günü hakkı için sürdürülen mücadelenin başlangıcı olan bu günde yine meydanlarda olduklarını söyleyen Demirer, “1 Mayıs, işçi sınıfının mücadele ederek elde ettiği kazanımlarıyla, kararlılığıyla, dayanışmasıyla anlamlı kıldığı bir gündür. Biz emekçiler olarak, din, dil, ırk, siyasi düşünce ayrımı olmaksızın ortak taleplerimizi yüksek sesle dile getirmek için bugün burada bir kez daha bir araya geldik. Bugün burada olduğu gibi, ülkemizin diğer şehirlerinde işçiler meydanlarda” dedi.
Konuşmanın ardından gruplar halaylar çekti. Kutlama olaysız bir şekilde sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT NARKOTİK’TEN UYUŞTURUCU OPERASYONU

Edremit Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda şüphe üzerine durdurulan A.B ve M.S.K isimli şahısların

HAVRAN DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Havran İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince durumundan şüphelenilerek takip edilen, yapılan takip sonucu yakalanan H.C. isimli şahıstan 5.30

SAĞLIKLA YAŞ ALACAKLAR

Büyükşehir’den yaşlı bireylere sağlık ve psiko-sosyal yönden destek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Sındırgı Belediyesi işbirliğinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz