BAŞKAN UYSAL’DAN ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET

Ana Sayfa » Haberler » BAŞKAN UYSAL’DAN ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET
Paylaş
Tarih : 04 Aralık 2018 - 18:29

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulundu. Engelli vatandaşların 3 Aralık Dünya Engelliler günlerini kutlayan Başkan Uysal bu farkındalık gününde herkesin bu konuyu bir kez daha düşünerek engellerin tamamıyla kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Meclis Üyesi Sevda Padem, Belediye Özel Kalem ve Sağlık İşleri Müdürleri ile birlikte Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi, Zihinsel Engelliler Derneği ve Burhaniye’de yaşayan Engelli vatandaş Müfide Esringün’ü evinde ziyaret ederek hem engelli vatandaşlar ile hem de aileleri ile bir araya geldi. Tüm engellilerle tek tek sohbet ederek onların talep ve isteklerini dinleyen Başkan Uysal her zaman engellilerin yanında olduklarını belirterek kenti engelli dostu şehir yapmak için ellerinden gelen her türlü hizmeti yürüttüklerini belirtti.

BAŞKAN UYSAL ÖĞRENCİLER VE AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Ziyaretlerine ilk olarak; 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinden başlayan Başkan Uysal okulda engelli öğrenciler tarafından düzenlenen programa da katıldı. Öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Başkan Uysal öğrenciler ile bol bol sohbet ederek taleplerini dinledi.

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ VE ZİHİNSEL ENGELLİLER DERNEĞİ DE ZİYARET EDİLDİ

Pelitköy’de okul ziyaretinin ardından Burhaniye’de yaşayan engelli vatandaş Müfide Esringün’ü ziyaret eden Başkan Uysal’ın ardından Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ve Zihinsel Engelliler Derneğini ziyaret etti. Başkan Uysal’ın selamlarını götüren Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır belediye olarak engelli vatandaşlarımızın her daim yanındayız dedi. Burhaniye’de, engelli vatandaşların daha rahat yaşayabilmeleri adına hayata geçen birçok projemiz var diye belirten Bahadır derneklerimizin de her daim yanındayız dedi.

İLÇEMİZDE YAŞAYAN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK

Ziyaretleri sırasında engelli vatandaşlar ile bol bol sohbet eden Başkan Uysal “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza yönelik birçok projeyi hayata geçirdik. Burhaniye Engelleri Aşıyor Projemizi engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmaları adına hayata geçirdik ve Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesine tahsis ettik. Belediye olarak bu anlamda faaliyet gösteren tüm derneklerimizin ve okullarımızın da her daim yanındayız ve yardımcı oluyoruz. Ayrıca evde bakım hizmetlerimiz, yollarımızın ve kaldırımların engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirilmesi gibi hizmetlerle vatandaşlarımızın yanında olmaya hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bugünün de bir farkındalık günü olması sebebiyle Burhaniye’nin engelsiz bir şehir olma yolunda ilerlediğini ve herkesin engelli vatandaşlarımız ile ilgili duyarlı olmasını, onları ilgilendiren her konunun sadece bugünde konuşulmaması gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz