BENGİ PROJESİNE HAYIRSEVER DESTEĞİ.

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Yaşam » BENGİ PROJESİNE HAYIRSEVER DESTEĞİ.
Paylaş
Tarih : 02 Mart 2017 - 22:26

BENGİ PROJESİNE HAYIRSEVER DESTEĞİ.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Körfez’de hayırseverliği ile tanınan Fernur Sözen Hanımefendi ilçemizde yaptırmış olduğu okullarımızdan biri olan Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bengi projesi kapsamında gerçekleştirilen okuma etkinliğinde okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya geldi.

 

Devletimize 8 okul ve Hamiyet Ferudun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvasını yaptırarak bağışlayan; ilçemizde de Altınoluk Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu, Antınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edremit Hamiyyet Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi olmak üzere 4 okul yaptırarak ilçemiz eğitimine büyük destek veren Değerli Hayırsever Fernur Sözen Hanımefendi ülkemize yaptığı bu yatırımlarla “TBMM Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirilmiştir.

Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Fernur Sözen Hanımefendi, okul müdürü öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen 20 dakikalık okuma etkinliğinin ardından söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; Devletimize ve milletimize yaptığı hizmetlerden ve ilçemiz eğitimine yaptırdığı okullarıyla verdiği destekten dolayı her fırsatta Fernur Sözen Hanımefendi’ye tüm eğitim camiası ve öğrenciler adına teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “Bengi projesi Sayın Valimizin himayesinde devam eden bir proje. Bu projede okullarımızda yürütülen akademik sosyal ve kültürel çalışmaların bir farkındalık oluşturularak devamı niteliğinde bir proje. Bu kapsamda zaman zaman okullarımızdaki okuma etkinliklerine katılıyoruz. Bugün bu etkinlikte de okulumuzu yaptıran Fernur Sözen Hanımefendi ve sizlerle birarada olmaktan çok mutluyum. İlimizde kitap okuma konusunda bir kampanya başlatıldı. Bu etkinliklerin faydasını görüyoruz. Okumayan öğrencilerimiz de bugün okumaya başladılar. Okuyan insanların toplum içerisindeki yerini hepimiz biliyoruz. Fernur Hanım da sürekli okuyan, dünyanın pek çok ülkesini gezmiş, sürekli kendisini yenileyen bir insandır. Yalnızca ilçemiz açısından değil ülkemiz açısından ender şahsiyetlerden birisidir.” şeklinde konuştu.

Devlet yatırımlarıve eğitime büyük katkılarının yanı sıra örnek kişiliği ve içtenliğiyle de öğrencileringönlünde taht kuran Değerli Hayırsever Fernur Sözen; öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide öğrencilere hitap eden Fernur Sözen Hanımefendi “İlk kitabımı bana annem almıştı. “Pollyana”. Daha sonra ben de okumaya başladım. Her fırsatta kitap okudum. Bugün ben anneme kitap okuyorum. Şimdi ben de kitap yazmaya başladım. Bunda en büyük etken yıllarca çok fazla kitap okumuş olmamdır. Umuyorum bu etkinlikler sayesinde ülkemiz de dünyanın en çok okuyan ülkeleri arasında yer alacaktır. Atatürk ilke ve inkilapları ışığında, ülkesini seven, inançları olan, örf ve adetlerine bağlı gençlerin yetişmesini istiyorum.” dedi.
Söyleşide Hayırsever Fernur Sözen’in öğrencilerin sorularını da dinleyerek yanıtlamasının ardından anne ve babası adına pilav hayrı gerçekleştirilmesiyle program sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YAKUP YILDIZ’IN 15 TEMUZ MESAJI

15 Temmuz, milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, iradesini hangi odağa teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye

BALIKESİR’E VİZYON PROJELER, YILMAZ İLE GERÇEKLEŞİYOR

Edremit Güre sahil şeridi ve Altınkum yenilenen yüzüyle hem bölge halkının hem de turistlerin büyük beğenisini topluyor. Yemyeşil görüntüsü,

SAĞLIK KABİNİ VE BEBEK BAKIM ODASI

Yaz sezonuyla birlikte Burhaniye’nin turist ağırlayan en önemli alanlarının başında gelen Ören, yaşanılacak sağlık sorunları ve bebek bakımıyla

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz