BİR RİCAM VAR!

Ana Sayfa » Yazarlar » Barbaros Şavkın » BİR RİCAM VAR!
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2021 - 16:58

HEM EKREM BAŞKAN’DAN,
HEM HASAN BAŞKAN’DAN
BİR RİCAM VAR!

Değerli Edremit’liler son günlerde siyasetin cilveleri gereği her zaman var olan, Genel Siyasette ya da Yerel de değişmeyen, Muhalefet ve İktidar arası Karşılıklı siyasi çekişmeler olağan ve olması gerektiği şekilde işliyor.
Bu Çekişmeler, Hizmete genelde dönüşmediği için Yaşadığımız şehirlerde Vatandaşa pozitif yansıma sağlaması gereken çalışmalar maalesef karşılıksız kalıyor.

Edremit Doğası, Tarihi, İklimi, Havası, Denizi gibi artılarıyla, birçok bugün isim yapmış Turizm beldeleriyle kıyas dahi edilemeyecek güzellikte bir değere sahip.

Lakin geçmişte plansız ve programsız günü kurtarmaya yönelik basiretsiz Yönetimlerin Edremit’in geleceğine dair hiç bir çalışma yapmaması; Bugünkü Siyasi çatışmaya da sebep oluyor. Şuan Siyasi idareler kendi bakış açılarından ya da Görüş ve Düşünceleri gereği olması gerekenleri söylüyor yapıyor.

Açıklamaları okuduğum da şunu söylemeliyim ki, Ak Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu’nun Haklı olduğu yerler var. Ve ama şunu da belirtmeliyim Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’da, İyi niyetli ve çözüm odaklı her vatandaşın işini görmeye çalışan cömert bir insan, Hasan Başkanın Eksiği, Belediye içinde ki kurduğu kadronun doğru olmayışı, Bunu herkes için demiyorum tabi, fakat yanlışlar var Ve bu yanlışların faturası Hasan başkana çıkıyor.

Bir örnekle anlatmak istiyorum, Bodrum veya Marmaris, 70’li 80’li yılar içerisinde, o günkü orada bulunan yerel belediye yönetim, Almanya’dan Şehir Plancıları getiriyorlar ve Orada önlerinde ki 30 yılın planlamasını yapıyorlar, şehrin imara açılacak yerleri yolları, gelecekte olacak otellerin yerleri ve dizilimi sıralaması gibi bir çok alan planlanıyor, Adamlar çalışıp işini bitirip gidiyorlar.
Ve baktığımız da bugün orada yaşayan yerel halk refah içerisinde, yoğun turist pontasiyeli ile herkes yaptığı işe göre fazlasıyla parasını kazanıyor. En son 2010 yılında gittiğimde, bizim burada yediğimiz her şey orada 5-10 kat fazla fiyatlarla karşılık buluyor, Ve esnaf eleman bulamamaktan şikayet ediyordu.

Benim Ricam; Edremit’in bugünü ile ilgili değil! Mecliste var olan siyasi idareler oturup, Edremit’in 20-30 yıllık planlamasını yapması gerekiyor, Buraya gelecek yatırımcıya siz yarın burası bu konuma gelecek, Edremit’in geleceği şu şekilde şekillenecek gibi ikna edici bir altyapıyla giderseniz, Göreceksiniz yaptığınız geliştirdiğiniz her projenin yatırımcısı, Sadece bu Ülkeden değil, Yabancı Yatırımcıları ve finansörleri çıkacaktır.

Herkes her şeyi bilmek durumunda değildir,Siyasi deneyiminiz ne kadar derin olursa olsun, Ne kadar belediyecilik altyapısı olsa dahi, ufku görmek büyük düşünmek herkese ait bir başarı değil.
Başta Edremit’in İçinde kalan sanayi bölgesi ve Edremit’in en güzel Bölgelerinden biri olan İbrahimce Mahallesi gibi yerlerin Kentsel dönüşüm programında, Oranın Rehabilitasyon çalışması Ve oralara Yapılacak doğru projelerle, Edremit’in çehresi ve açılımı gelişimi çok değişecektir.
Bir kaç tane de prestij simgesel proje, Ve ne yaptığını bilen sağlam bir yönetim için bu bölgeye yatırımcı getirmek finansör bulmak büyük projeler yapmak çok zor şeyler değil.

Başarıya ulaşmış şehirler ile ilgili, bu işin Mimarları, Kent estetiği Uzmanları, Şehir Plancıları, Gerekirse Yurtdışından dahi olmak üzere bu insanlarla çalışma yapıp, Edremit’in Nereye dönüşeceğini İyi anlatırsanız, Üreteceğiniz her proje çok fazla talep bulacak zaten.
Ekrem Başkan ve Hasan Başkan, bu noktada oturup Edremit’in Geleceğini planlayıp, öncülük ederlerse, Yarın Edremit’in geleceğin de, Parklar da, Mahalleler de, vs bir çok alanda yerde, İsimlerini ölümsüzleştirirler.
Doğru Siyaset Vatandaşa fayda sağlar Ve o siyasiler Unutulmazlar.

Hedef Haber
Barbaros Şavkın

Değerli Edremit'liler son günlerde siyasetin cilveleri gereği her zaman var olan, Genel Siyasette ya da Yerel de değişmeyen, Muhalefet ve İktidar arası Karşılıklı siyasi çekişmeler olağan ve olması gerektiği şekilde işliyor.

Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz

https://www.facebook.com/HedefGazeteDergi

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz