BURHANİYE DE KİŞİSEL HIRSLARINI MEMLEKETİN ÇIKARINDAN ÜSTÜN GÖRDÜLER.

Ana Sayfa » Yazarlar » Barbaros Şavkın » BURHANİYE DE KİŞİSEL HIRSLARINI MEMLEKETİN ÇIKARINDAN ÜSTÜN GÖRDÜLER.
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2017 - 23:22

BURHANİYE DE KİŞİSEL HIRSLARINI MEMLEKETİN ÇIKARINDAN ÜSTÜN GÖRDÜLER.

Burhaniye Belediyesi ile Emlak Konut’un proje olarak anlaştığı, Burhaniye de ki yeni yaşam alanı meclisten veto alarak kabul görmedi. Çoğunluğunu Chp’li üyelerin oluşturduğu Burhaniye Belediye Meclisi’nde, Muhalefet partisinin Meclis Üyelerinin verdiği itiraz oylarıyla, proje hayata geçemeden sonlandırılmış oldu. Geçtiğimiz günlerde bazı çifçilerinde eylem yaparak karşı çıktığı projenin engellenmesiyle, Burhaniye’nin geleceğine büyük bir ambargo uygulanmış durumda.
Dünyada emsallerine bakılacak olursa sözde betonarme yapılara karşı olduklarını söyleyen yerel yönetimlerin, turizmin kısa süreli olduğu körfez gibi önemli bir bölgede alternatif yapıların oluşması gerektiğini çok açık anlamaları gerekiyor olmalıydı.
Bugün dünya da gelişen turizm alanlarına baktığımızda tarihi ve doğasıyla değil lüks konsepte oluşan ve teknoloji ile birleşen, yeni nesil yüksek mimariye uygun konutlaşma ve yeni yaşam alanları oluşturmaktadır. Dubai gibi şehirler bunun en büyük örneğini teşkil etmektedir.
Burhaniye’li bir Yargıtay başkanı olması, onunda memleketine olan vefa göstergesi olarak her alanda Burhaniye’ye sağladığı destek ve İktidar partisinin de belediyesi olan Burhaniye’de, Emlak Konut gibi Türkiye’de Sektöründe bir numara olan devlet iştirakini Burhaniye’ye çekip yapılacak olan yatırımla bölgenin gelişen en büyük şehri ve beldesi olacak Burhaniye’yi bu büyük kalkınmadan mahrum bırakan; Başta Chp li meclis üyeleri olmak üzere, Yine Belediye ile kişisel menfatleri uğruna memleketlerine yapılacak bu denli büyük bir projeyi kötüleyen medya gruplarını Burhaniye’nin geleceği olacak kendi evlatları bile affetmeyecektir, bölgede çarpık ve ucuz konutlaşmanın yerine alacak projenin kaçırılmış bir fırsat olduğu düşüncesindeyiz.

Haber Analiz
Hedef Haber
Barbaros Şavkın

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TELEGRAPH; SAVAŞIN GALİBİ TÜRKİYE

Telegraph gazetesinde, “Azerbaycan-Ermenistan savaşının en büyük galibi Türkiye” başlıklı analize yer verildi. “SAVAŞI

BALIKESİR’DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU

Geçen hafta içinde başlayan operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Fetö’nün Balıkesir yapılanmasına yönelik operasyon çok gizli

BİR KAÇ HATIRLATMA MÜSLÜMAN KANI AKITANLARDAN

Biden’in, Obama dönemin de başkan yardımcısı olduğunu hatırlayarak başlayalım;Obama’nın suriye üzerine kurduğu ve ilk 4 yılda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz