BURHANİYE YENİ STADYUMUNA KAVUŞUYOR

Ana Sayfa » Haberler » BURHANİYE YENİ STADYUMUNA KAVUŞUYOR
Paylaş
Tarih : 03 Ocak 2019 - 17:50

Burhaniye’de, yaklaşık 3 milyon liraya ihale edilen yeni şehir stadının temeli dualar ile atıldı.

Burhaniye’de, yaklaşık 3 milyon liraya ihale edilen yeni şehir stadının temeli dualar ile atıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın uzun uğraşlar sonucu ilçeye kazandırdığı stadın temeli 2 Aralık Çarşamba günü atıldı. E-87 karayolu yanında, Kipa karşısında bulunan alanda yeniden inşa edilen şehir stadının temel atma töreni ise Burhaniye Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti. Konuşmaların ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi efeleri Balıkesir yöresi oyunlarını sergilediler. Oyunların ardından temel için dualar eşliğinde ilk olarak kurban kesilirken tüm protokolün, Burhaniye Belediyespor Sporcularının ve taraftar grubu Aginoların katılımıyla stadın ilk temeli atıldı. Soğuk havaya rağmen yoğun katılım olan temel atma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, spor il müdürü, ilçe daire müdürleri, Burhaniye Belediyespor sporcuları ve Burhaniye’nin taraftar grubu Aginolar katıldı.

“SİZLERE GÜVENEREK BU YOLA ÇIKTIK”

Temel atma töreninde günün anlam ve önemine dair konuşmaları ilk olarak Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yaptı. Stadın ilçeye kazandırılması için çok fazla mesai harcadıklarını belirten Başkan Uysal yeni stad hakkında teknik bilgiler vererek sözlerine başladı. Başkan Uysal “Aziz Burhaniyeliler, tam 5 yıl önce “Burhaniye Kazanacak” diyerek ve sizlere güvenerek yola çıkmıştık. Vatandaşlarımızın teveccühüyle görevimiz süresince gerçekleştirdiğimiz büyük icraat ve yatırımlar, ulaştığımız hedeflerle Burhaniye’nin geleceğine yönelik önemli işler yaptık. Burhaniyelilerin iradesini arkasına alan, samimi, liyakatli ve istikrarlı bir yönetimle nelerin başarılabileceğini, hayallerimizin sınırlarını nerelere kadar genişletebileceğimizi hep birlikte gördük” dedi.

“BURHANİYE’DE HAYALLER GERÇEK OLDU”

Burhaniye’de belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerden bahseden Başkan Uysal en önemli yatırımı halkımıza yaptık diyerek sosyal belediyeciliğin en farklı örneklerini sergilediklerini,  gönül belediyeciliğini hayata geçirdiklerini ve vatandaşların kalbine dokunduklarını ifade etti. Engelleri aşarak Engelleri Aşıyor Projesini ürettiklerini, Yat Limanını amacına uygun işleterek limana yapılan yatırımları ve getirilerini, Çevre kirliliği ile edilen mücadele kapsamında katı atıkların ilçeden Balıkesir’e taşındığını, kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırdıklarını belirtti.  İlçemizde hayaller gerçek oldu diyerek devlet yatırımlarından da söz eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 60 yıllık hayal olan Reşitköy Barajının, Yeni Hastanenin ve Doğalgazın ilçeye kazandırıldığını vurguladı.

“BURHANİYE’MİZİN ÇOK DAHA BÜYÜK HEDEFLERE ULAŞMA AZMİNİ SAĞLAM BİR ZEMİNE KAVUŞTURDUK”

Dünyada sürekli olarak değişimin hızlandığını ve rekabetin arttığını belirten Başkan Uysal  “ülkemizde değişik güç odaklarının müdahale çabalarına şahit olduğumuz bir dönemde, Burhaniye’mizin tarihinden aldığı misyonla güçlü bir şekilde geleceğe yürümesi için gerekli iradeyi ortaya koyduk. Başkalarını taklit eden değil kendi ihtiyaçlarını özgün bir şekilde karşılayan bir yönetim modeliyle, Burhaniye’mizin çok daha büyük hedeflere ulaşma azmini sağlam bir zemine kavuşturduk. Bu duygu ve düşünceler ile bugün buraya gelerek bizleri onurlandıran misafirlerimize, siz değerli katılımcılara ve bu projenin hayata geçmesinde en başta değerli devlet büyüklerimize, milletvekillerimize ve büyük emekleri olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın bizlere verdiği güç ve yüklediği yönetme sorumluluğunun bilinciyle ekonomisini ve yatırımlarını büyüten ve bütün hemşerilerimizin refahtan daha fazla pay alacağı bir Burhaniye için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

KAFAOĞLU VE ÖNER STADIN HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLEDİ

Başkan Uysal’dan sonra konuşmalarını yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner stadın ilçeye hayırlı uğurlu olmasını dilerken büyük bir yatırımın Burhaniye’ye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

BÜYÜK BİR SPOR KOMPLEKSİ DE BELEDİYE TARAFINDAN YAPILACAK

Spor Toto Teşkilatı ve Burhaniye Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında, 56 dönüm arazi üzerinde yerleşen ilçe stadyumu 1000 kişilik tribün, 8’li soyunma binası ve futbol sahasını kapsıyor. Spor Toto’nun bu işleri bitirmesinin ardından Burhaniye Belediyesi tarafından da 4 kulvarlı tartan pist, çok amaçlı kapalı spor salonu, açık spor sahaları ve kafeteryaların yer aldığı bir spor kompleksi inşa edilecek.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz