BURHANİYE’DE CORONA SEFERBERLİĞİ

Ana Sayfa » Haberler » BURHANİYE’DE CORONA SEFERBERLİĞİ
Paylaş
Tarih : 18 Mart 2020 - 2:12

Burhaniye Belediyesi Corona virüsüyle ilgili önlemlerini sıklaştırdı. Belediye ekipleri ilçe genelinde hijyen için seferber oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından Corona virüsünün ülkede görüldüğünün açıklanmasının ardından virüsün yayılmasına karşı önlemlerini almaya başlayan Burhaniye Belediyesi, ilçe genelinde dezenfekte çalışmaları ve sterilize önlemler almaya başladı.

İlk olarak Belediye hizmet binasına yerleştirdiği el sterilizasyon cihazlarıyla hem belediyeye gelen vatandaşların hem de belediye çalışanlarının sürekli hijyenik olması sağlanan Burhaniye’de, ayrıca Belediyeye bağlı zabıta ekipleri de Pazarcı esnafına yönelik önlemler aldı. İlçenin en kalabalık olduğu pazaryerindeki esnafa hijyenik sağlık eldiveni dağıtımı yapan ekipler, bunun akabinde ilçede ki resmi kurum ve kuruşların da dezenfektasyon işlemlerini gerçekleştiriyor.

Kaymakamlık, Adliye binaları başta olmak üzere insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerleri özel kıyafetli ekiplerce temizleyen Burhaniye Belediyesi, cami, muhtarlık binaları, umumi tuvaletler, oyun parkları, kahvehanelerin de dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor..

İnsanların çoğunlukla kullandığı toplu taşıma araçlarını da önemseyen Burhaniye Belediyesi Sahil birlik araçları başta olmak üzere, kırsal mahalle ve merkez mahallelerinde sefer yapan toplu taşıma araçlarını ve duraklarını da periyodik olarak hijyenik hale getirme çalışmalarına devam ediyor.

Konuyla alakalı vatandaşları uyaran Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, temizliğin önemine değinerek, buna Belediye olarak öncülük ettiklerini dile getirdi. Vatandaşın sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Başkan Deveciler, biz Belediye olarak alınabilecek tüm tedbirleri vatandaşlarımız için alıyoruz.” diye konuştu.     

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz