BURHANİYE’DE SOSYAL ALANLAR, PARKLAR YENİLENİYOR..

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Yaşam » BURHANİYE’DE SOSYAL ALANLAR, PARKLAR YENİLENİYOR..
Paylaş
Tarih : 07 Nisan 2017 - 1:30

BURHANİYE’DE SOSYAL ALANLAR,  PARKLAR YENİLENİYOR..

Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından kırsal ve merkez mahallelerde bulunan parklarda revize çalışmaları ve yeni çocuk oyun gruplarının kurulumları devam ediyor.

Burhaniye’de sürekli artan bir grafik ile devam eden yeşil alan, yeni park yapımı ve peyzaj çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Burhaniye’nin merkez parkı olan Şehit Turan Bayraktar Parkında yapılan yenileme çalışmaları devam ederken Tahtacı Mahallesi’ne ve Burhaniye Hacı Ahmet Mahallesi’nde bulunan Necdet Tosun Parkına da yeni oyun gruplarının yerleştirilmesi yapıldı.

ŞEHİT TURAN BAYRAKTAR PARKINDA Kİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Burhaniye’nin merkez parkı olan Şehit Turan Bayraktar parkında geçtiğimiz aylarda başlanan revize işlemleri çiçek ekimleri ile devam ediyor. Yapısal alanların yapımının ardından, Burhaniye Belediyesi Elektrik İşleri, Burhaniye Belediyesi tarafından tasarlanan ve işçiliği tamamen Burhaniye Belediyesine ait aydınlatma direklerinin montesi ile devem ediyor. Bir yandan devam eden yeşil alanların oluşturulması işleri de hızla devam ediyor. Yeni proje 4 bin 483 metrekaresi yeşil alan, 1370 metrekaresi yapısal alandan oluşuyor. Şehit Turan Bayraktar Parkı’nda yenileme çalışmaları kapsamında mevcutta var olan kafeterya, oturma alanları, çocuk oyun grubu, aydınlatma ve sulama sistemleri yer alacak. Ayrıca Parkın girişinde yer alan Atatürk ve İsmet İnönü heykeli de yeni bir düzenleme ile yukarı kaldırılarak daha dikkat çekici bir hale getirildi. Eski haliyle büyüyen ve gelişen Burhaniye’ye yetersiz gelen şehir parkının yeni hali 7’den 70’e herkesin düşünüldüğü bir proje olarak tasarlanıyor.

TAHTACI VE NECDET TOSUN PARKINA YENİ OYUN GRUPLARI

Burhaniyeli usta Yeşilçam sinema sanatçısı Necdet Tosun’un adını taşıyan parka çocuk oyun grubu kuruldu. Mahalleler nezdinde önceki yıllarda yapılmış olan ve yeni yapılan parklarda eskiyen, yıpranan oyun gruplarının yanı sıra yeni çocuk oyun gruplarının montaj işlemleri bir plan dâhilinde yapılmaya devam ediliyor. Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından en son ilçe merkezinde bulunan Necdet Tosun Parkı ile kırsal Tahtacı Mahallesinde bulunan parka oyun grupları konularak mahalle de bulunan çocukların vakitlerini eğlenerek geçirmelerine imkân sağlandı.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

8 EYLÜL BURHANİYE’DE KUTLANDI

Burhaniye’nin kurtuluş günü düzenlenen tören ve etkinlikle kutlandı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptığı konuşmada “Burhaniyeliler,

DİNÇER ORKAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan, bayrak ve bağımsızlık inancıyla canlarını ortaya koyan ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz

KARESİ’DE PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİYOR

Karesi Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor. Kiralık araç dönemini bitirmeyi planlayan Karesi’de 23 yeni aracın hizmete alım töreni düzenlendi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz