BURHANİYELİLER GÖRSEL BİR ŞÖLENE İMZA ATTI

Ana Sayfa » Haberler » BURHANİYELİLER GÖRSEL BİR ŞÖLENE İMZA ATTI
Paylaş
Tarih : 30 Ekim 2018 - 17:49

BURHANİYE’DE BİR İLK

Burhaniye Belediyesi ve Burhaniye Kaymakamlığı tarafından Burhaniye’de, 3 gün boyunca kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Fotoğraf Sergisi, Fener Alayı, Halkoyunları ve Mithat Körler konseri ile sona erdi.

27 Ekim Cumartesi akşamı başlayarak 29 Ekim Pazartesi akşamına kadar dopdolu bir program ile 3 gün 3 gece kutlanan Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim Pazartesi günü, Resmi Törenlerin ardından 4 farklı etkinlik ile son buldu. 3 gün boyunca konserler, halkoyunları, defile gibi birbirinden farklı etkinliklerin düzenlediği Burhaniye’de, Cumhuriyet Bayramının bu denli dolu ve coşkulu kutlanması Burhaniyelileri de son derece memnun etti. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a, Burhaniye’de ilk defa Cumhuriyet Bayramımız 3 gün ve bu derece dolu dolu kutlanıyor diye belirterek Başkan Uysal’a teşekkür eden vatandaşlar ise her daim bu şekilde coşkulu kutlanmasını temenni etiler.

FOTOĞRAF SERGİSİ İLE BURHANİYE’NİN VE TÜRKİYE’NİN FARKLI YERLERİNDEN KARELER SERGİLENDİ

Burhaniye’de 29 Ekim günü Resmi törenlerin ardından Burhaniye Belediyesi Kuvayi Milliye Müzesinde ZEYFOD’un hazırlayıp sunduğu fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ın açılışını yaptığı sergide 37 fotoğraf sergilendi. Fotoğrafa gönül vermiş 31 amatör fotoğrafçının fotoğrafları ile tek tek ilgilenerek hikayelerini dinleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal fotoğraf sahipleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Akşam saatlerinde Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen Fener alayına katılım yoğun oldu. Burhaniye Karınca Deresi Köprüsünden başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar yapılan Cumhuriyet Yürüyüşünde katılımcılar ellerindeki fenerler ve telefonlarının ışığıyla Burhaniye’yi gündüze çevirdiler. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Burhaniye’nin tüm protokol üyeleri ve yüzlerce Burhaniyelinin katıldığı fener alayı tam bir görsel şölene döndü.

ANNELERİN HALKOYUNLARI TAKDİR TOPLADI

Fener Alayının akabinde Cumhuriyet Meydanında tam anlamıyla halkoyunları şöleni yaşandı. İlk olarak sahne alan Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibi Türkiye’nin farklı yörelerinden sentezlediği gösterilerini sunarken Burhaniye Mysia Sanat Merkezi Halkoyunları ekibinin Bursa Yöresi oyunları izleyenlerden tam not aldı. Gecenin sürprizi ise Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezinin annelerinin Balıkesir Yöresi oyunlarını oynadığı halkoyunları gösteresi oldu. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Garnizon Komutanı Mümin Erturan bizzat tebrik ettiği anneler oyunlarıyla çocuklarına taş çıkardılar.

MİTHAT KÖRLER COŞTURDU

Halkoyunları gösterilerinin ardından sahne alan ünlü sanatçı Mithat Körler ise Burhaniyelileri coşturdu. Birbirinden güzel şarkılarını Burhaniyeliler için seslendiren Mithat Körler’in söylediği marşlara Burhaniyeliler Türk Bayrakları ile eşlik ettiler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT NARKOTİK’TEN UYUŞTURUCU OPERASYONU

Edremit Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda şüphe üzerine durdurulan A.B ve M.S.K isimli şahısların

HAVRAN DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Havran İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince durumundan şüphelenilerek takip edilen, yapılan takip sonucu yakalanan H.C. isimli şahıstan 5.30

SAĞLIKLA YAŞ ALACAKLAR

Büyükşehir’den yaşlı bireylere sağlık ve psiko-sosyal yönden destek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Sındırgı Belediyesi işbirliğinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz