ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.
Paylaş
Tarih : 23 Nisan 2017 - 22:59

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden yaşatılması amacıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ilçemizde bu yıl 4. sü gerçekleşen “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Ödül töreni  gerçekleşti.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Millli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Kuştutan’ın katıldığı ödül töreninde Mendil Kapmaca, Tombik ve Kaleli Yakan Top oyunlarında dereceye girmiş okullarımız kupalarını aldılar.Toplamda 73 takımın katıldığı müsabakalarda  80 öğretmen  görev almış, 928 öğrenci  72 maçta ter dökmüşlerdir.İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç konuşmasında: “Geleneksel çocuk oyunlarının günümüz koşullarına uyarlanarak oynatılması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ne katılan bütün takımları tebrik ediyorum. Organizasyonda emeği geçen bütün idareci ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. 1. olan takımlarımızın ilçemizi Balıkesir de düzenlenecek finallerde en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor ve şimdiden kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Mendil Kapmaca oyununda 1.olan Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu, 2. Olan Şehit Hamdibey İlkokulu ve 3. Olan Mimar Sinan İlkokulu ve 4. Olan  Şehit Öğretmenler İlkokulu kupalarını Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’dan aldılar.

Tombik oyununda 1. Olan Necmi Şahin İlkokulu, 2. olan Karagözoğlu İlkokulu, 3. olan Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 4. olan Şehit Kadir Altınöz İlkokulu kupalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’tan aldılar.

Kaleli Yakan Top Oyununda 1.olan Şehit Kadir Aitınöz Ortaokulu, 2. olan Kardeş Çavuşoğlu Ortaokulu, 3. olan Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı Ortaokulu, 4. Kızılkeçili Ortaokulu kupalarını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Kuştutan’dan aldılar.

Dereceye giren öğrenciler ilçemizi Balıkesirde yapılacak olan müsabakalarda temsil edecekler.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Yüzünü geleceğe dönmüş, her gün gelişmeye devam eden ve hedef olarak belirlediğimiz ‘müreffeh ve öncü bir Türkiye’ye ulaşmak

BAŞKAN DEVECİLER’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında öğretmenlerin üstlendikleri

KÖRFEZ KAYMAKAMLARI EDREMİT’TE

Edremit Körfezi ilçe kaymakamları Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Ziyarete;

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz