DEMİRASLAN’DAN, TAM KADRO KÖRFEZ ÇIKARTMASI

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Politika » DEMİRASLAN’DAN, TAM KADRO KÖRFEZ ÇIKARTMASI
Paylaş
Tarih : 10 Nisan 2017 - 17:43

DEMİRASLAN’DAN, TAM KADRO KÖRFEZ ÇIKARTMASI

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan ve İl Teşkilatı, referandum çalışmaları için Edremit’e gelerek, halkın yüreğine dokundu.

16 Nisan’da yapılacak olan referanduma sayılı günler kala, çalışma temposunu daha da yoğunlaştıran AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı’nın Körfez çıkartması dolu dolu geçti. AK Parti Edremit İlçe Teşkilatına gelerek Başkan Metin Örkçü ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından coşkuyla karşılanan Demiraslan ve Balıkesir Teşkilatı, ayağının tozuyla ziyaretlere başladılar. İlk olarak Altınoluk’a hareket eden AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları, burada esnafları tek tek ziyaret ederek,  neden evet denilmesi konusunda açıklamalarda bulundular.

Altınoluk ve ardından ziyaret ettiği Akçay mahallesinde Yeni Anayasa değişiklik maddelerini tek tek anlatan Demiraslan, tek adamlık iddialarına da kesin ve net cevaplar verirken, seçilme yaşının indirilmesinin nedenleri ve milletvekili sayılarının arttırılması konusunda da açıklamalarda bulundu.

15 yıllık AK Parti iktidarından önce ülke yönetiminde yaşanan çıkmazların ülkeyi çok kötü durumlara getirdiğini belirten Demiraslan, “15 sene öncesine baktığımızda kötü günler geçirdik. Koalisyon dönemlerinde yaşanan sorunları, anayasa kitapçığı krizini unutmayalım. Bu krizlere sebep olan bir suçlu aranacaksa o da sistemin kendisidir” dedi.

AK Parti’nin iktidara geldikten sonra hızlı yol almayı başarabildiğini söyleyen Demiraslan, “Hastaneler, yollar barajlar, köprüler yapıldı. Hepsi halkımızın güven ve refah içinde yaşayabilmesi adına gerçekleştirilmiş projeler. Hamd olsun öncesinden daha güçlüyüz. Biz güçlü olduğumuz sürece ayakta kalabiliriz. Bakın Ortadoğu’daki büyük projeyi güçlü Türkiye bozdu. Gezi olaylarını, 15 Temmuz’u denediler ama başaramadılar. Hep beraber birlik olduk memleketimize sahip çıktık. 16 Nisan’da böyle görülmeli. Millet olarak tekrardan birlik olup, bizim üzerimize oynayanlara gereken cevabı vermeliyiz. Bu halk oylaması kolay elde edilecek bir olay değil. MHP’nin desteğiyle de bu noktalara geldik.7 Haziran’da 1 Kasım’ın telafisi oldu ama 5 aylık süreçte neler kaybettik. O günlere artık dönmeyelim” şeklinde konuştu. Yeni sistemde tek adamlığın söz konusu olmadığına dikkat çeken AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan, “Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olarak kimi seçtiysek bu memleketi 5 sene yönetecek. 5 yıl sonra beğendiysek, 5 yıl daha devam edeceğiz. Tek adamlık değildir bu. Tek adam arıyorsak şu anki Anayasada tek adam Cumhurbaşkanı. Yetkileri buna müsait ama sorumluluğu yok. Yeni sistemde Cumhurbaşkanında yetki de var sorumlulukta” dedi.

Körfez ziyaretinin son durağında Edremit esnafını tek tek ziyaret eden Demiraslan ve beraberindekiler, Körfez’den ‘evet’ konusunda umutlu bir şekilde ayrıldılar.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TÜRKİYE’NİN EN UCUZU

Türkiye’nin en ucuz pidesi Balıkesir’lilerin sofrasın da Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Balıkesirlileri, Türkiye’nin

BAŞKAN YILMAZ’IN 23 NİSAN MESAJI

YÜCEL YILMAZ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz https://www.facebook.com/HedefGazeteDergiFacebookTwitterPaylaş

BAŞKAN DEVECİLER’İN 23 NİSAN KUTLAMASI

ALİ KEMAL DEVECİLER BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz https://www.facebook.com/HedefGazeteDergiFacebookTwitterPaylaş

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz