DOÇ. DR. MUSTAFA YAVUZ İLÇEMİZDE ‘YENİ NESİL OKUL, ARAŞTIRAN OKUL’ ADLI SEMİNER VERDİ.

Ana Sayfa » Haberler » Ulusal » DOÇ. DR. MUSTAFA YAVUZ İLÇEMİZDE ‘YENİ NESİL OKUL, ARAŞTIRAN OKUL’ ADLI SEMİNER VERDİ.
Paylaş
Tarih : 15 Mart 2017 - 17:12

DOÇ. DR. MUSTAFA YAVUZ İLÇEMİZDE ‘YENİ NESİL OKUL, ARAŞTIRAN OKUL’ ADLI SEMİNER VERDİ.

İlçemizde eğitimin kalitesini artırmak, idareci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim personelinin kişisel ve mesleki yeterliliklerine katkıda bulunmak amacıyla; belirli aralıklarla seminer ve toplantılar düzenlenmekte olup; idareci ve öğretmenlerimizin yeterliliklerini ve motivasyonunu artırmak hedeflenmektedir. Bu nedenle ilçemizde; ilimizde yürütülen ve Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın başlatmış olduğu BENGİ projesi kapsamında ve Kıvanç Dağ Özel Öğretim Kurumu’nun sponsorluğuylaDoç. Dr. Mustafa Yavuz semineri düzenlendi.

 

“Yeni Nesil Okul, Araştıran Okul ” adlı seminer iki oturum şeklinde ilçemiz Şükrü Tunar Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiş olup; seminere Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, ilçemiz okul müdürleri ve öğretmenleri katıldı.

“Yeni Nesil Okul, Araştıran Okul” seminerinde Doç. Dr. Mustafa Yavuz; doğru bildiğimiz yanlışlar üzerinde durarak bilimsel araştırmalar ışığında idareci ve öğretmenlerin aslında neler yapması gerektiğini söyledi. “Şu an geride kaldı, yeni şeyler söylemek lazım.Bilim, teknoloji, dünya hızla gelişip değişirken eğitimin, idareci, öğretmen ve kurumların yerinde sayması beklenemez.” şeklinde konuştu.

Doç Dr Mustafa Yavuz: “Kaliteli mesleki eğitim,öğretmeni geliştirir.Başarı ve başarısızlık tesadüf değildir, başarılı okullar kaliteli öğretmenlere sahiptir.”dedi.

Doç Dr. Mustafa Yavuz günümüzde insanların aldıkları eğitim sonrası zaman ve maddi kaynaklarını harcayarak kendilerine yeni bilgiler katma peşine düştüklerini,bir çiftçi tarımda kullanılan yeni aletleri, doktor tıpta kullanılan yeni yöntemleri nasıl takip ediyorsa biz eğitimcilerinde dünyaya entegre olarak kendimizi sürekli güncellememiz gerektiğini söyledi.

Doç Dr Mustafa Yavuz seminerinde; Sayın Valimizin başlatmış olduğu BENGİ projesininde önemle üzerinde durduğu okuma alışkanlığı kazandırmanın altını çizerek “Öğrencilere Kutadgu Bilig kitabını bilip bilmediklerini sordum.Bir çok öğrenci biliyordu.Hiç bu kitabı incelediniz mi? Kaç cilt? diye sorduğumda kimse cevap vermedi.Öğrenciye adını, kimin yazdığını ezberlettik sadece.Öğrenci kitaba dokunmalı, incelemeli, karıştırmalı, bu yüzden okullarımızda, evlerde öğrenci seviyesine uygun çok kitap olmalı, mutlaka birinde kendinden birşeyler bulacaktır.”dedi.
Başarının ekosisemi, motivasyon,aile faktörü konularında da bilgi veren Doç Dr Mustafa Yavuz seminerin sonunda katılımcıların sorularına yanıt verdi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç seminerin ilçemiz idareci ve öğretmenlere faydalı olduğuna inandığını belirterek, ilçemizde idareci ve öğretmenlerimizin yeterliliklerin ve motivasyonun artırılmasını önemsediğini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koçİlçemize gelerek bu semineri gerçekleştirdiği için Doç Dr Mustafa Yavuz’a ve seminere sunmuş oldukları katkılardan dolayıKıvanç Dağ Özel Öğretim Kurumu’nateşekkür ederek, Doç Dr Mustafa Yavuz a ve Kıvanç Dağ Özel Eğitim Kursu kurucusu Kıvanç Dağ’a plaket takdim etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz