EDREMİT AK PARTİ TARİHİ BAŞARISIZLIKLARLA ANILIYOR.

Ana Sayfa » Yazarlar » Barbaros Şavkın » EDREMİT AK PARTİ TARİHİ BAŞARISIZLIKLARLA ANILIYOR.
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2017 - 23:09

EDREMİT AK PARTİ TARİHİ BAŞARISIZLIKLARLA ANILIYOR.

KAMİL SAKA FARK ÜSTÜNE FARK ATIYOR.

Ak Parti Edremit İlçe Teşkilatı son günlerde, Eski yönetim kadrosu ve partililerinin, parti yürütmesin de görev yapan kişilerle olan tartışmalarıyla gündeme geliyor.
7 Haziran seçimleri sonrası Başkanlık koltuğuna oturan Metin Örkçü ve yönetim kadrosunun, kendilerini 1 Kasım seçimleri neticesin de Edremit’te başarı sağladıklarını, oylarını arttırdıklarını iddia etseler de, Türkiye Genelinde ki Mevcut orantı ve çıkan sonuçlar hiç bir başarı grafiği sağlayamadıklarını ortaya çıkarıyor, En son 2014 yerel seçimlerin de 9 bin oy farkla belediyeyi kazanan, Edremit Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Kamil Saka ile beraber 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri Esnasında Edremit Geneli oyları, 2014 de ki Yerel Seçim Sonuçlarına göre 5 bin civarı arttırdığı ve Oy oranı farkını 14 bin civarlarına çıkardığını görmüştük.
Edremit Genelin de sağ ve muhafazakar oylara sahip olan ilçenin beldelerle birleşmesi sonucu 10’larca yıllık sağ partiler hükümranlığına son veren Kamil Saka’nın, Mevcut oylarını 2014 seçimlerin de aldığı oranın en yakın rakibi olan Ak Partiye karşı, Milliyetçi Hareket Partisin de ki İstikrarsızlığa rağmen oy fark oranlarını iki katına çıkarması Edremit Ak Parti İlçe yönetiminin ne kadar pasifize kaldığını gözler önüne seriyor.
Edremit Ak Parti İlçe Yönetiminin kadrosun da bulunan ve bölgenin önemli yerel gazetelerin de görev yapan ve yine aynı zaman da ajans temsilciliği yapan gazetecileri olmasına rağmen Ak Parti Edremit İlçe teşkilatı bu güne kadar Cumhuriyet Halk Partili Edremit Belediyesine karşı hiçbir muhalif başarı gösterememiştir.

Ak Parti Edremit eski İlçe yönetimde olan ve Daha önceki Parti yöneticilerinden son dönemde gelen tepkilerle birlikte, Ak Parti Edremit Teşkilatın da gündem iyice iç çekişmeler noktasına doğru gideceğe benziyor.
Eski Parti Yürütmesin de olan Yahya Yavuz ile beraber oluşum içinde olduğunu öğrendiğimiz Vacit Kurtdereli’nin son günlerde ilçe başkan yardımcılarından olan Hüseyin Uzun ile sosyal medya sayfalarından Ak Partililik söylemleriyle kavgaya giriştiklerini görmüştük. Vacit Kurtdereli’nin son söylemlerini kabullenmiş gözüken Hüseyin Uzun’un, partiye zarar verdiğini kabullenir derecede sessizliğe büründüğü gözüküyor, son gelişmeleri takip edip izleyeceğiz.
Gelişmeleri yorumlayıp takipçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

Haber Analiz
Barbaros Şavkın
Hedef Haber

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRIMDIR! ‘’TAVİZ VERMEYİN’’

Son günlerde Edremit’in Altınkum Mahallesi Dalyan mevki olarak bildiğimiz bölgede, Devletin Büyükşehir Belediyesine Bütçe oluşturmak için

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN SÜPER GÜÇ OLUNMAZ, OLUNAMAZ Aşağıda paylaştığım, Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin yeni nesil mühendislik

BİR RİCAM VAR!

HEM EKREM BAŞKAN’DAN,HEM HASAN BAŞKAN’DANBİR RİCAM VAR!Değerli Edremit’liler son günlerde siyasetin cilveleri gereği her zaman

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz