EDREMİT İÇİN DURMAKSIZIN ÇALIŞAN HALK’TAN BİRİ SIRMALI

Ana Sayfa » Haberler » EDREMİT İÇİN DURMAKSIZIN ÇALIŞAN HALK’TAN BİRİ SIRMALI
Paylaş
Tarih : 13 Mayıs 2020 - 17:02

Edremit ilçemizde Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla 13.05.2020 tarihinden itibaren açık ve kapalı tüm alanlardan maske takılmadan dolaşılması yasaklanmıştı.

Ali Sırmalı, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Özer ile birlikte Edremit ilçe merkezinde “maske zorunluluğu  kontrol denetimine” katılarak hem maske dağıttı,

Bu kapsamda Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Özer ile birlikte Edremit ilçe merkezinde “maske zorunluluğu  kontrol denetimine” katılarak hem maske dağıttı, hem de vatandaşları bilgilendirerek gerekli uyarıları yaptı.

Vatandaşlara normalleşme sürecinde alınan tedbir ve kararlara rehavete kapılmadan riayet edilmesinin öneminden bahseden Kaymakam Ali Sırmalı, vatandaşlara maske takılması zorunluluğuna titizlikle uyulması gerektiğini belirterek, uymayanlarla ilgili cezai yaptırımların uygulanacağını belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Ali Sırmalı; “Salgınının yayılmasını engellemek, vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve kişiler arasında virüsün bulaş ihtimalini ortadan kaldırmak amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak aldığımız maske takılması zorunluluğu kararı doğrultusunda; bugün Edremit ilçe merkezinde gerçekleştirilen kontrol denetimlerine katılarak hem vatandaşlarımızı yasak konusunda uyardık, hem de bilgilendirdik. Sokakta dolaşan maskesiz vatandaşlarla maske dağıtımı gerçekleştirdik. Aynı zamanda yasağın cezai yaptırımları konusunda gerekli uyarılarda bulduk.

13 Mayıs tarihi itibariyle bundan sonra Edremit ilçemizde maskesiz dolaşmak yasaklandığından, maskesiz dolaşan kişilere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır. İlçemizin tamamında güvenlik birimlerimizce sıklıkla kontrol denetimleri yapılacak olup, kurallara uymayan vatandaşlar cezai yaptırımlara maruz kalacaktır.

Bu nedenle içinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde vatandaşlarımızdan evlerinden çıktıkları andan itibaren maske takmalarını,  kişiler arasında sosyal mesafeyi koruyacak şekilde hareket etmelerini ve alınan tedbir ve kararlara riayet etmelerini önemle rica ediyorum” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz