EDREMİT TURİZMDE MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA

Ana Sayfa » Haberler » EDREMİT TURİZMDE MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2019 - 20:43

Edremit Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi öncülüğünde proje hazırlayarak Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanan Edremit Turizm Tesisi İşletmecileri Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundular.

Edremit Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi öncülüğünde proje hazırlayarak Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunan

Edremit Kaymakamlığı öncülüğünde Edremit turizminin geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye basladı. Bu kapsamda Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında, Edremit Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde; ilçede faaliyet gösteren turizm işletmelerine yönelik Edremit turizminin geliştirilmesi ve Edremit turizm destinasyonun markalaşması amacıyla bir toplantı yapılarak; turizm alanında devlet destekleri ile GMKA mali destekleri konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bu kapsamda proje hazırlayarak Kalkınma Ajansına sunan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanan turizm işletmeleri Kaymakam Ali Sırmalı’ yı makamında ziyaret ederek bu süreçte sunduğu destekten dolayı teşekkür ettiler.

Destek alan projeler sayesinde Edremit turizminin büyük bir ivme kazanacağını ifade eden Kaymakam Ali Sırmalı: “Edremit ilçemiz sahip olduğu bir çok potansiyeli ile önemli bir turizm merkezidir. Bizler, Edremit’in sahip olduğu tüm potansiyellere sahip çıkarak, bu potansiyelleri turizme kazandırmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle ilçemizi yılın 12 ayında ve her mevsim turizm yapılan bir yer haline getirmek için Edremitteki tüm kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, otellerimiz ve tüm turizm bileşenlerimiz ile ortak bir çaba içerisindeyiz. Bizler Edremit’in sahip olduğu tüm potansiyelleriyle ve dinamikleriyle turizmde hak ettiği noktaya gelmesi, MARKA ŞEHİR olması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için hep birlikte hareket etmeye çalışıyoruz.

Özellikle önemli bir turizm merkezi olan Edremit ilçemizin turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, tanıtılması ve marka değerinin oluşturulması açısından Güney Marmara Kalkınma Ajansının mali desteklerinin büyük önem taşıdığı bilinciyle ilçemizde faaliyet gösteren turizm işletmelerimizi bir araya toplayarak Edremit’te turizminin geliştirilmesi adına yapılabilecek projeler ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Kaymakamlığımız öncülüğünde Güney Marmara Kalkınma Ajansının turizmin geliştirilmesine yönelik açıkladığı mali destek programına başvurmaları konusunda turizm işletmelerini teşvik ederek proje hazırlama sürecinde gerekli teknik desteği sağladık.

Bu kapsamda proje hazırlayarak Edremit turizminin geliştirilmesine destek sunan tüm işletmelerimize çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki güç birliği ile Edremit turizmde marka şehir olacak” dedi.

Projelerin detaylı olarak konuşulduğu toplantıya; “Sağlıklı Uzun Yaşam Terapi Merkezi (50 +)” projesi sahibi Manastırhan Butik Otel İşletmesinden Mehmet Manilboga, “Alternatif ve Alternatif ve Nitelikli Hizmet İle Gelişen Turizm” projesi sahibi İda Natura Otel’den Ali Canlı, “Termalin Uluslararası Sağlık Turizmi ile Buluştuğu Nokta – Ramada” projesi sahibi Ramada Otel’den Nurettin Yalçınsu, “Termal Turizmde Katma Değer ve Yüksek Hizmet Çözümleri” projesi sahibi İda Termal Sağlık Turizm AS’ den Mehmet Alıravcı ve Edremit Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Biriminden Selma Tekçe ve Mahmut Şen katıldı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz