EDREMİT’E TARİHİ NOT BIRAKANLAR

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Ekonomi » EDREMİT’E TARİHİ NOT BIRAKANLAR
Paylaş
Tarih : 26 Şubat 2021 - 22:14

BU GÜNE KADAR EDREMİT İÇİN HANGİ HAYIRLI İŞİ YAPMIŞLAR

Nevin Sayman Hanım Kendisi Edremit’te tanınan yaptığı iş ve statüsüyle kariyeri olan bir iş insanı.

Son 2019 Yerel Seçimleri Döneminde de Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adaylığına başvurarak, Edremit’i yönetmeye talip olmuş bir kişi.

Lakin yaptığı açıklamayı okuyunca gerçekten Edremit Tarihine Siyasi ikballerini olmadan yitirenler arasına katacak değerde bir not bıraktığını söyleyebilirim.

Nevin Hanım Şehir Plancısı, kendisine sormasak olmaz; Arazinin kuş bakışı görünümde sınırlarını kendisi paylaştığı 379 dönüm etrafında ki İnşaat izinlerini kim vermiştir?

Sulak Arazi dediği alanı kendisi gidip hiç gezmişmidir. O alana ve etrafına baktığımızda, Asıl sulak alan diyebileceğimiz kısımlara 10 yıllar önceden kimler İnşaatları dikmiştir?

SULAK ALAN TAMAM DA!

Nevin Hanım Biyolojik ve Coğrafi tabirlerle Arazinin Yeryüzü için ne kadar değerli olduğundan bahsetmiş; Biran yazıyı okurken Dünya’yı aşıp Yıldızlar, Gezegenler, Kainat için falan diye gidecek zannettim.

MERAK EDİYORUZ

Nevin hanım, Alanda Türler, Canlılar, Organizmalar vs yaşıyor besleniyor çoğalıyor diyor.

Bunların 10 tanesinin İsmini yazsın da orada yaşayan Canlı Popülizmi nelermiş, Edremit’te yaşayan vatandaşlar olarak, cehaletimizi giderelim sayesinde.

EDREMİT’E HİZMET DEĞİL FELAKET GETİRİRMİŞŞŞ!

Kendisine işini öğretecek değilim, Haddim de değil lakin Edremit’in Felaketini siz yıllardır göz bandı ile gezerek zaten getirmişsiniz!

Bugün Faruk Serpil Parkı Önünden Meydana kadar gelen Menderes Bulvarı Ve yine Faruk Serpil Parkı ve Cumhuriyet Meydanı ile beraber Edremit’i Şehir yapan bu üçleme dışında Nerdeyse 100 yıldır Edremit’te bir tane doğru Planlama yok.

100 yıl önce Meydan, Bulvar, Park yaparak bugüne hizmet eden Şehir Plancılarını düşünün,

Birde Uzay çağına geldiğimiz, Bilginin, Teknolojinin tavan yaptığı bu çağda Edremit’in Son 20-30 yılda imari ve sosyal alan yapısına bakın, Şehir Plancılarımızı düşünün!

Çok zor değil İlkokula giden çocuklar bile başarır, Google Haritalara girin kuş bakışı bakarak, Edremit’te bir tane nizami yol bulun, Nerdeyse bir asır önce planlanan Menderes Bulvarında biraz zorlasanız 6 araç geçiş sağlarsınız, Yeni İmara açılan bölgelerde yollara bakın, Bir araç park halindeyse karşılıklı gelen iki araç geçiş yapamıyor. Birçok yolu tek yön vermek zorundayız maalesef.

Sayın Şehir Plancısı Nevin Hanım Edremit’in Bu kötü İmari yapılanması ile ilgili hangi çalışmayı yapmış? Ne zaman karşı çıkmış? Ne zaman bir öneri sunmuş?

Ben hiç duymadım görmedim! Ama Edremit’e Vizyon katacak değer de bir iş varsa ortada o zaman çıkar yazarlar böyle O alan Mars, Venüs için bile değerli.

Edremit Belediyesi’ne Âcizane tavsiyem pazarlığa otursun, Edremit’in İhtiyacı olan şeyleri masa da alsın. Vatandaş iş bulamıyor, Turizm 45 gün, Zeytincilik bir kaç ayla sınırlı, Türkiye’nin En güzel tatil beldesiyiz maalesef, Sığ bir siyaset yüzünden Vatandaş Ne iş bulabiliyor! Nede Hizmet Görüyor!

Sadece Bugünü değil Edremit’in Önünde ki 30 yılını planlayın, İmkân da çok, Kaynakta çok!

Tabi bunu görebilecek vizyona sahip iseniz.

SON OLARAK NEVİN HANIMA

İzmir gibi 5 Milyonluk bir şehirde bile bahsettiğiniz doğal yaşam alanı (Hayvanat Bahçesi) zarar ediyor.  Kaldı ki İzmir birçok ilden etkileşimli yani Balıkesir de yaşayan bir insan da gitti o hayvanat bahçesine. Burada yaptığınız Doğal Yaşam Parkı’na bölge halkı 5 kere gitti 10 kere gitti, 2 Sene sonra bir tane vatandaş gitmeyecek, Aynı şeyleri gidip görmenin sıkılganlığı, Yazın buraya gelen tatilcilerimiz de Denize, Dinlenmeye, Eğlenmeye geliyor. Sıcağın anlında gidip iki hayvan görecem diye kimse o kokuya katlanamaz.

Belediye Başkanlığına Aday Adayı oldunuz, Tavsiyem biraz Ufkunuzu Genişletin.

Hedef Haber

Barbaros Şavkın

Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz

https://www.facebook.com/HedefGazeteDergi

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz