EDREMİT’TE AK PARTİ BİTİRİLİYOR MU?

Ana Sayfa » Yazarlar » Barbaros Şavkın » EDREMİT’TE AK PARTİ BİTİRİLİYOR MU?
Paylaş
Tarih : 15 Ekim 2020 - 11:23

1.EDREMİT’TE AK PARTİ BİTİRİLİYOR MU?
2.CHP’Lİ BAŞKAN SİZİ KORKUTTU MU?

Gelen bilgiler ve talep üzerine yazmak istedim; Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’in ilçelerin de Ak Parti kongreleri yapıldı, bunlardan bir tanesi de Edremit Ak Parti 7.Olağan kongresiydi ki malum durum Ak Parti’den öte mevcut ilçe başkanını tabanın istemediğinin bir göstergesiydi.

Edremit’te eski rakamlara göre14 binden fazla üyesi ve 405 delegesi olan son seçimde ittifak ortağı MHP ile 33 bin oy alan, ham oyunun 27 binlerde olduğunu düşündüğümüz Ak Parti Edremit kongresinde; ortalama katılım 300-400 kişi civarındaydı.
Dışarıdan gelen İl teşkilatı, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibi, ve diğer belediye başkanları vs gibi bunları ortalama 100 kişilik misafir bir kadro sayarsak ortaya kalan rakam 200 – 250 kişi.
Elde ki mevcut sonuçla bırakın üyelerin katılımını delegelerin bile yarısının katılmadığı acı bir tablo.
Not: Kongrede 205 delege oy kullanmış; Eğer bir şaibe yoksa bu sayı daha da az olabilir.

Şimdi daha da kötü bir oran yazıyorum; bu benim duyumum, şayet yanlış ise mevcut ilçe başkanı resmî rakamlarla açıklasın düzeltelim;
Yerel Seçim döneminde yönetim de olan bir arkadaşımız, 14 binin üzerinde üyeleri olduğunu şuan üye sayısının 10 bin küsurlar olduğunu belirtti.

Seçim sonrası kısa bir dönem boşluk oldu ve sonrasında mevcut başkan göreve atandı, oranlar doğru ise tepkinin kime olduğu açık ortadadır.

Gelen bazı şikâyetler veya ilçede görüşüp denk geldiğimiz insanlar, ikili duruşundan bahsediyor, insanların yüzüne çok samimi arkadan çok farklı olduğu gibi!
Ve birde insanların aklında DEVA ya kayacaklar var, bazı hareketler bilinçli ve kasıtlımı soruları var.
Edremitliler burada; 2023’te çıkan sonuçlara göre şekil alacak bir kadro oluşacağı tahmininde.
Lâkin Ak Parti Tabanda ki bu sese kulak vermezse 2023’te büyük sıkıntı var.
Ben söylemiyorum bunları, sessiz sedasız tarafsız birilerine anket yaptırın sonuçlar net çıkacaktır ortaya.

BİNLERCE ÜYE KAYBI YAŞAYANLAR, SEÇİLMİŞ CHP’Lİ BAŞKANLA UĞRAŞIYORLAR
Hasan Selman Arslan’ı algılarla itibarsızlaştırmaya çalışmak, yarın seçim olsa sonucu hiç değiştirmeyeceği gibi daha da güçlü çıkaracağından son derece eminim.
İnsanlar sormaz mı? Onu eleştirdin bunu kötüledin iyi tamam da, Sizde meclisteydiniz siz ne ürettiniz? Hangi projeleri veya Edremit’in yarınları için çözüm olacak yatırımları fikirleri sundunuz da CHP yapmadı, Selman Hasan Arslan kabul etmedi!
Edremitliler gayet akıllı insanlar, kimsenin aklıyla alay etmeyin, sizin yaptığınız çamur at izi kalsın siyaseti! Algılarla itibarsızlaştırmaya çalışmak yerine, Edremit için fikir üretin yapmazlarsa o zaman çıkın basının karşısına.

NEDEN KORKTUNUZ?
Edremit’in sizin deyiminizle çiçeği burnunda ilçe başkanı Deniz Onur Özcan, bir teklifte bulundu çıkalım Canlı Yayında Edremitlilerin karşısına dedi, Bundan daha demokratik bir ortam var mı? Çıkarsınız ringe halkta karar verir kim doğruyu söylüyor, Deniz Onur Özcan’ı tebrik ediyorum açık cesaretinden dolayı.

Edremit gündem analizi sıklıkla sizlerle paylaşacağız.
Var olan şikâyetlerinizi aklınızda olan soruları veya bildiklerinizi, Hedef Haber Takipçileri özelden yazmaya devam edebilir kimlikleri her zaman saklı kalacak.

Barbaros Şavkın
Hedef Haber

Gelen bilgiler ve talep üzerine yazmak istedim; Geçtiğimiz günlerde Balıkesir'in ilçelerin de Ak Parti kongreleri yapıldı, bunlardan bir tanesi de Edremit Ak Parti 7.Olağan kongresiydi ki malum durum Ak Parti'den öte mevcut ilçe başkanını tabanın istemediğinin bir göstergesiydi.
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz