EDREMİT’TE BAŞARILI ÖĞRETMENLER BELGELERİNİ ALDILAR.

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » EDREMİT’TE BAŞARILI ÖĞRETMENLER BELGELERİNİ ALDILAR.
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2017 - 21:37

EDREMİT’TE BAŞARILI ÖĞRETMENLER BELGELERİNİ ALDILAR.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından BENGİ projesi kapsamında, Şükrü Tunar Kültür Merkezinde “Edremit Öğretmenleri Başarı Ödülleri” programı düzenlendi. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un katıldığı programda başta BENGİ projesi olmak üzere ulusal ve yerel ( Hedef 3’te 3, Erasmus, GMKA ,Tübitak vb.…) projelerde öne çıkmış çalışmalarıyla başarılı bulunan öğretmenlerimize “Teşekkür Belgesi” verildi.

Toplamda 260 öğretmenin belge aldığı törende her okuldan kura yöntemi ile belirlenen 67 öğretmenimize belgeleri verildi. Özel Mektebim Okullarının katkıları ile düzenlenen programda sahneye çıkan öğretmenlerimiz belgelerini, İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız , İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Delibey’in elinden aldılar.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Değerli öğretmenlerimiz; fark yaratacak olan , eserlerine paha biçilemeyen , bugün burada bizlerle birlikte daha iyiye, daha güzele adım adım yaklaşmakta olan ve en büyük gururları hak eden  sizlersiniz.” dedi.           

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez yapılan programda  açılış konuşmasını yapan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “ Anadolu’nun her köşesinde, yokluklar içinde karayı ak etmek için didinen, gencecik yüreğindeki heyecanla görev yerine giderken Fırat nehrinde boğularak can veren, ehliyetsiz şoförün sürdüğü kamyondan öğrencisini kurtarmak isterken tekerlekler altında hayatını kaybeden, çok sevdiği öğrencisinin ölüm haberi geldiğinde, sınıfında yığılıp kalan, 15 Temmuz gecesi memleket sevdasıyla sokağa fırlayıp hainlerin helikopter ateşiyle şehit düşen, vatan aşkıyla hizmet veren ve kalbi her daim sınıfında atan onlardır. Yani siz, değerli öğretmenlerimiz; fark yaratacak olan sizlersiniz, eserlerine paha biçilemeyen sizlersiniz, bugün burada bizlerle birlikte daha iyiye daha güzele adım adım yaklaşmakta olan ve en büyük gururları hak eden sizlersiniz.” dedi.

Ayrıca Edremit Yusuf Koç; Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan tüm çalışmalarda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Ersin Yazıcı olmak üzere Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “ Öğretmenler, her öğrencinin yüreğinde, gözünde  birer “Kahramandır” dedi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız Edremit öğretmenleri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek öğretmenlerin gönüllerindeki yerinden kendi hayatında da önemli yeri olan “Kahraman”  öğretmeninden bahsetti. Öğretmenlerin her öğrencilerin yüreğinde, gözünde birer kahraman olduğunu söyledi.

 Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “BENGİ projesi eğitime büyük ivme kazandırdı.” dedi.

Ardından Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı BENGİ projesini ilçemizde eğitime ivme kazandırdığını belirterek öğretmenlerimizin bu bağlamda yaptıkları çalışmaların takdire şayan olduğunu belirtti. Ayrıca Sayın Valimizin programa katılmak istediğini ancak katılamadıklarını belirterek tüm öğretmenlerimize selamlarını ilettiğini söyledi.

Bir ilk niteliğindeki programda belgelerin dağıtılmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç katkılarından dolayı Özel Mektebim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Çimen’e plaket takdim etti.

Ödül töreninin bitmesi ile birlikte Yılmaz Akpınar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan kokteyle geçildi. Yiyecek-İçecek Hizmetleri ve Grafik Tasarım Bölümü öğretmen ve öğrencilerinin başarılı hazırlıkları katılımcıların büyük beğenisini topladı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz