EDREMİT’TE GÖKYÜZÜ BİNLERCE UÇURTMA İLE RENKLENDİ

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Magazin » EDREMİT’TE GÖKYÜZÜ BİNLERCE UÇURTMA İLE RENKLENDİ
Paylaş
Tarih : 24 Nisan 2017 - 0:21

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği’nin 19.’su Zeytinli-Altınkum Mahallesi Dalyan sahilinde yapıldı. Gün boyunca eğlenceli yarışmaların yapıldığı şenlikte dereceye girenlere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda her yıl geleneksel olarak yapılan Uçurtma Şenliği’nin 98.’su Altınkum Mahallesi Dalyan Sahilinde gerçekleştirilecekti.

Yüzlerce uçurtmanın gökyüzüne salındığı şenlikte çocuklara bin adet ücretsiz uçurtma dağıtıldı. Ayrıca palyaçolar eşliğinde çeşitli animasyonlar ve eğlenceli yarışmalar yapıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, tüm çocukların  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kuruluşunun yıl dönümünü çocuklarımıza bayram olarak armağan etti. Türkiye Cumhuriyeti devam ettiği sürece sizlerle hep birlikte coşku içerisinde bayramlarımızı kutlama devam edeceğiz ve gelecek kuşaklara aktaracağız. Ata’mızın geleceğimizi emanet ettiği siz sevgili çocuklarımızın geleceğinin de gökyüzünde uçuşan uçurtmalar gibi özgür ve aydınlık olması dileği ile tüm hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Ardından halk oyunları gösterisi ve çocuklar arasında yapılan eğlenceli yarışmalar yapıldı. Günün sonunda ise en dik uçurtma, en özgün uçurtma, en uzak uçurtma, çuval ve yumurta yarışmalarında dereceye giren çocuklara ödülleri Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından verildi. En özgün uçurtma dalında; Ayberk Edinciklioğlu birinci, Elif Beger ikinci, Özlem Sevindi üçüncü oldu. En uzak uçurtma dalında; Nehir Kocaer birinci, Fırat Nahırcı ikinci, Meriç Dizer üçüncü oldu. En dik uçurtma dalında; Özlem Sevindi birinci, Sefa Günaçar ikinci, Emir Payza üçüncü oldu. Yumurta taşıma yarışmasında Sefa Günaçar birinci, Gamze Sevim ikinci, Mehmet Ali İpek üçüncü oldu. Çuval yarışmasında Atabet Türker birinci, Süleyman Ünal ikinci, Tunç Acar üçüncü oldu.

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği’nin 19.’su Zeytinli-Altınkum Mahallesi Dalyan sahilinde yapıldı. Gün boyunca eğlenceli yarışmaların yapıldığı şenlikte dereceye girenlere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Edremit Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda her yıl geleneksel olarak yapılan Uçurtma Şenliği’nin 98.’su Altınkum Mahallesi Dalyan Sahilinde gerçekleştirilecekti. Yüzlerce uçurtmanın gökyüzüne salındığı şenlikte çocuklara bin adet ücretsiz uçurtma dağıtıldı. Ayrıca palyaçolar eşliğinde çeşitli animasyonlar ve eğlenceli yarışmalar yapıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, tüm çocukların  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kuruluşunun yıl dönümünü çocuklarımıza bayram olarak armağan etti. Türkiye Cumhuriyeti devam ettiği sürece sizlerle hep birlikte coşku içerisinde bayramlarımızı kutlama devam edeceğiz ve gelecek kuşaklara aktaracağız. Ata’mızın geleceğimizi emanet ettiği siz sevgili çocuklarımızın geleceğinin de gökyüzünde uçuşan uçurtmalar gibi özgür ve aydınlık olması dileği ile tüm hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Ardından halk oyunları gösterisi ve çocuklar arasında yapılan eğlenceli yarışmalar yapıldı. Günün sonunda ise en dik uçurtma, en özgün uçurtma, en uzak uçurtma, çuval ve yumurta yarışmalarında dereceye giren çocuklara ödülleri Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından verildi. En özgün uçurtma dalında; Ayberk Edinciklioğlu birinci, Elif Beger ikinci, Özlem Sevindi üçüncü oldu. En uzak uçurtma dalında; Nehir Kocaer birinci, Fırat Nahırcı ikinci, Meriç Dizer üçüncü oldu. En dik uçurtma dalında; Özlem Sevindi birinci, Sefa Günaçar ikinci, Emir Payza üçüncü oldu. Yumurta taşıma yarışmasında Sefa Günaçar birinci, Gamze Sevim ikinci, Mehmet Ali İpek üçüncü oldu. Çuval yarışmasında Atabet Türker birinci, Süleyman Ünal ikinci, Tunç Acar üçüncü oldu.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz