EDREMİT’TE HALK KÜLTÜRÜMÜZ PPROGRAMI

Ana Sayfa » Haberler » EDREMİT’TE HALK KÜLTÜRÜMÜZ PPROGRAMI
Paylaş
Tarih : 17 Mayıs 2017 - 17:47

Halk Kültürümüz Programında Anneler Çocuklarıyla Oynadı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen ve Sayın Valimiz Ersin Yazıcı himayelerinde yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi faaliyetleri okullarımızda etkin olarak yürütülmektedir.
İlimizin “ En Kaliteli Okulu” olarak seçilen Hamiyyet  Ferudun Sözen İlkokulu BENGİ projesi kapsamında Okul-Aile-Toplum Teması ile ilişkili olarak Sınıf Öğretmeni Feride GÜÇLÜ koordinatörlüğünde öğretmen, öğrenci ve velilerinin birlikte hazırlamış olduğu “Halk Kültürümüz” konulu etkinliğini başarı ile gerçekleştirdi. Edremit  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un, değerli hayırsever Fernur Sözen  Hanımefendinin, çok sayıda okul müdürü ve velinin katıldığı program göz doldurdu. BENGİ projesi kapsamında en büyük veli ve öğretmen katılımının sağlandığı etkinlik özgünlüğü ve niteliği ile hoş bir seda bıraktı.
Halk kültürümüzü geleceğe taşıyacak yarınların emanetçileri olan çocuklarımıza kültürümüzü tanıtmak, Okul-Aile iş birliğini güçlendirmek, halk oyunları, şiir, türkü gibi değerlerimize sahip çıkmak amacıyla hazırlanan etkinlikte okulun öğretmenleri, velileri, öğrencileri ve yardımcı personeli görev aldı. Halk kültürünün menkıbe, şiir, mani, türkü, halk oyunları gibi değişik türlerinin motif motif işlendiği program 45 veli, 10 öğretmen, ve 6 öğrenci tarafından icra edildi.
                            Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu Müdürü Dilek Ekizer: “BENGİ projesinde bilginin ve eğitimin toplumun her kademesine sirayet etmesi, bütün topluma dokunması hedeflenmiştir. Bugün gerçekleşen “Halk  Kültürümüz” etkinliği bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Halk kültümüzün harmanlanarak sunulduğu, yüreklere dokunduğu, kültürel- manevi değerlerin öğretmen-veli iş birliği ile geleceğin mimarları çocuklarımıza aktarıldığı bir proğram oldu.” dedi.
Program davetlilere dağıtılan el emeği ürünler ve ikram ile sonlandı.İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç  büyük özveri ve gayretle etkinliğe katkı sunan Hamiyyet-Ferudun Sözen İlkokulu paydaşlarına teşekkür ediyoruz dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz