ENGELSİZ BİR BURHANİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ana Sayfa » Haberler » ENGELSİZ BİR BURHANİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Paylaş
Tarih : 18 Ocak 2019 - 0:51

Burhaniye Belediyesi hayata geçirdiği önemli proje ve hizmetlerle örnek bir yerel yönetim anlayışı sergiliyor. Dar gelirli vatandaşlar, dezavantajlı kesimler için hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile de örnek olan Burhaniye Belediyesi Engelli vatandaşlara yönelik yaptığı hizmetler ile de sosyal hayat içerisinde yer almalarını sağlıyor.

Burhaniye Belediyesi hayata geçirdiği önemli proje ve hizmetlerle örnek bir yerel yönetim anlayışı sergiliyor

Birçok alanda olduğu gibi sosyal alanda da çeşitli çalışmalar yaparak projeler üreten Burhaniye Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltiyor. Engelli vatandaşlara yönelik olarak yaptığı işler ile de örnek olan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur” dedi. Engelsiz bir Burhaniye için çalışıyoruz diyen Başkan Uysal “Burhaniye’de engelli vatandaşların daha kolay yaşayabilmeleri ve sosyal hayatta daha fazla yer alabilmeleri için birçok iş yaptık” dedi.

BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR PROJESİ

Burhaniye Belediyesinin Güney Marmara kalkınma ajansından alınan hibe desteği ile ilçeye kazandırdığı “Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesiyle ilçece yaşayan ve misafir olarak ilçeye gelen engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde yer almaları hedeflendi. Bu kapsamda Burhaniye’nin turistik mahallelerinden olan Ören Mahallesi sahiline yapılan engellilere uygun yüzme havuzu, 2 adet tenis kortu inşa edildi. Aynı bölgede bulunan basketbol sahasında engellilerin de spor yapabileceği şekilde saha tekrar düzenlendi. Peyzaj çalışmaları ve oyun guruplarının yanı sıra yine engellilerin denize kolaylıkla girebilmesi için bir adet iskele yapılarak cazibe merkezi haline getirildi. Burhaniye Merkezden Ören Mahallesine kadar engelli yürüyüş yolları ve sinyalizasyon sistemleri tekrar düzenlenerek engelli vatandaşların bölgeye rahat ulaşmaları sağlandı. Proje Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesine tahsis edilerek işletme hakkı yine engelli vatandaşların hizmetine verildi.

YÜRÜYÜŞ YOLLARI DÜZENLENİYOR

Engelli vatandaşların en çok dikkat çektiği konulardan biri olan yürüyüş yolları da Burhaniye Belediyesi tarafından dikkate alınıyor. Burhaniye’nin özellikle ana arter yollarında engelli yürüyüş yollarının ve kaldırımların engelli vatandaşlara uygun hale getirilmesi sağlanıyor. Yeni yapılan kaldırım ve yol düzenlemelerinde, engelli vatandaşlara uygunluğu dikkat edilen konulardan biri olurken mevcut yol ve kaldırımlarda yeni düzenlemeler ile bu konuya dikkat ediliyor. Bu kapsamda Burhaniye Belediyesi toplamda 3336 metrekare engelli yolu taşı döşerken kaldırımları da engelli vatandaşlara uygun hale getiriyor. İniş yerlerinde engelli inişini ihlal edenlere yönelik olarak da dubalarla önlem alınıyor.

İMKANLARIMIZI ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SEFERBER ETTİK

İlçede yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan engelli vatandaşlar için ise Burhaniye Belediyesi yardımlarını esirgemiyor. Burhaniye Belediyesinin ulaştığı ya da Burhaniye Belediyesine başvuran engellilere bu güne kadar 50’si akülü olmak üzere 76 adet tekerlekli sandalye temin edildi. Ayrıca İşitme cihazı, Yürüteç, Rollator, Wolker, Koltuk değneği, Hasta ve şişme yatağı gibi engelli vatandaşların temel kullanım araçları konusunda da ihtiyacı olanlara yardım etti.

DERNEK VE KAMU KURUMLARINA YARDIM EDİLDİ

İlçede engelliler yararına çalışan ve görev yapan kamu kurum ve kuruluşlara da yardım eden Burhaniye Belediyesi ilçe genelinde bulunan 3 adet derneğin taleplerinde her daim destek oldu. Burhaniye’nin Pelitköy Mahallesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla açılan Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi okuluna da ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda birçok yardımlarda bulunuldu. Okulun Fiziki yapısının iyileştirilmesinde ve her türlü isteklerinde yanında olan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal engelleri aşan bir hizmet anlayışını ilçeye getirdi.

EĞLENMELERİNİ VE ÖZGÜVENLERİNİ ARTTIRMAYI HEDEFLEDİK

Sosyal hayatlarında bir nebze de olsun hareketlilik kazandırmak için Engellilere özel gün ve haftalarda birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Tüm Dünyada ve ülkemizde kutlanan engelliler günleri ve haftalarında bu vatandaşlarımıza yönelik etkinlikler düzenleyerek eğlenmelerini, özgüvenlerini arttırmayı hedefledik. Eğlencelerde kendilerinin hazırladığı gösterilere de yer vererek özgüvenleri konusunda yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

ONLARIN FAYDALANABİLECEĞİ, İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRACAK HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ

Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır diye belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “engelli vatandaşlara gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Engellileri topluma kazandırmayı, katılımcı ve üreten insanlar haline getirmeyi göreve geldiğimiz ilk günden itibaren amaç haline getirdik. Engelli vatandaşlarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Onların faydalanabileceği, işlerini kolaylaştıracak hizmetler gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz