FERNUR SÖZEN’DEN BENGİ PROJESİNE BÜYÜK DESTEK. ‘DEĞİŞİMİN DE GELİŞİMİN DE ANAHTARI EĞİTİMDİR.

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Yaşam » FERNUR SÖZEN’DEN BENGİ PROJESİNE BÜYÜK DESTEK. ‘DEĞİŞİMİN DE GELİŞİMİN DE ANAHTARI EĞİTİMDİR.
Paylaş
Tarih : 09 Mart 2017 - 10:02

 FERNUR SÖZEN’DEN BENGİ PROJESİNE BÜYÜK DESTEK.

‘DEĞİŞİMİN DE GELİŞİMİN DE ANAHTARI EĞİTİMDİR.

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yusuf Koç ve  Körfez’de hayırseverliği ile tanınan Fernur Sözen Hanımefendi  ilçemizde yaptırmış olduğu okullarımızdan biri olan Altınoluk   Fernur Sözen  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bengi projesi kapsamında gerçekleştirilen okuma etkinliğinde okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya geldi.

 

Devletimize 8 okul ve Hamiyet  Ferudun  Sözen  Sevgi  Evleri Çocuk  Yuvasını yaptırarak bağışlayan;  ilçemizde de Altınoluk Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu, Antınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edremit Hamiyyet Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi olmak üzere 4  okul yaptırarak ilçemiz eğitimine  büyük destek veren Değerli Hayırsever Fernur Sözen  ülkemize yaptığı bu yatırımlarla “TBMM Üstün Hizmet Ödülü” ile ödüllendirilmiştir.

BENGİ projesi kapsamında Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  gerçekleşen okuma saati ardından söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “Bu anlamlı günde  emek dendiğinde  hayırsever dendiğinde değerler eğitimidendiğinde aklımıza gelen isim olan Fernur Hanımla birlikte olmaktan gerçekten mutluyuz. Bu güzel okulumuzu ve 9 adet kurumu devletine hediye eden ve vatan millet için son nefesine kadar uğraşacağını her zaman dile getiren bir insanla biraraya gelmek bizler için büyük bir mutluluktur.” dedi.

Ardından konuşan Hayırsever Fernur Sözen konuşmasınaUlu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” sözü ile başlayarak; okulları yapılırken her zaman yarının anneleri, eşleri, ülkenin geleceği olan kız çocuklarını düşünerek heyecanlandığını söyledi. Daha sonra kitap okumanın önemini vurgulayan Fernur Sözen çok fazla kitap okumanın, o kitaplardaki olayların ve kahramanların insana çok büyük değerler kattığını, yeni ve farklı dünyalara ulaşabilmenin ancak kitap okuyarak mümkün olabileceğini belirtti.

Daha sonra öğrencilerle gerçekleştirilen söyleşide Hayırsever Fernur Sözen ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un kendilerine yöneltilen sorulara cevap vermelerinin ardından Fernur Sözen’in anne ve babası adına verilen pilav hayrına geçilmesiyle program sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIR
MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIR

DÜNYACA ÜNLÜ MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZ SEZONUNA HAZIR Burhaniye plajları deniz severleri ağırlamaya başladı. Yaz sezonu öncesi Burhaniye Belediyesi

400 MİLYONLUK YATIRIM

BASKİ’den altyapı devrimi Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren BASKİ, altyapı yatırımlarına hız verdi. BASKİ, gerçekleştirdiği

AHBAP; BURHANİYE’Yİ UNUTMADI

Ahbap Derneği tarafından gönderilen yardım kolileri Burhaniye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Sanatçı Haluk Levent öncülüğünde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz