GAYET İYİYİZ ?

Ana Sayfa » Yazarlar » Ziya Burhan Sönmez » GAYET İYİYİZ ?
Paylaş
Tarih : 07 Kasım 2018 - 21:46

Dostlar uzun bir aradan sonra merhaba…

Uzun süren bir ayrılığın ardından yeniden birlikteyiz. Bu uzun ayrılığın sebebi ne siz ne de biziz, tek sebep yönetmenlerimiz…

Görüşmeyeli umarım iyisinizdir?

Bizleri soracak olursanız hamdolsun diyelim ve ne denli iyi olduğumuza hep birlikte karar verelim.

Geçmişte suistimal edilmişlik ve aldatılmışlıkları ile mağdur ve muzdarip olan yöneticilerimizin üstün gayret ve başarılı icraatleri ile hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz.

Hangi iktidar döneminde, millet parklarımız oldu da bacılarımız yeğenlerimiz ile oralarda çimlerin üzerinde yuvarlanabildi. Çimlerde yuvarlanmak kolay mı? Üstün başın yeşil yeşil lekelenecek sonrasında onları çıkarmak için onca deterjan ve stres. Ve en nihayetinde “Cırt Ayşe Teyze” . Ancak eminim ki değerli büyüklerimiz onu da düşünmüş ve leke yapmayan çimler ile millet bahçelerini giydirerek bu ciddi toplumsal sıkıntının önüne geçeceklerdir.

Hangi iktidar döneminde, millet kıraathaneleri oldu da oralara gidip bedava çay ve kek yiyebildi bu millet. Cumhuriyet tarihinde,  Aile bütçelerine böylesine ciddi bir katkı hangi iktidar döneminde yapıldı ?

Hangi iktidar döneminde, sanayileşme ve endüstrileşme için sadece Atatürk Döneminde kurulan 45 fabrika sayısının üzerine çıkılarak, o fabrikalar geliştirildi ve onca fabrikalar kurularak önemli yatırımlar yapıldı ?

Hangi iktidar döneminde, Cumhuriyet tarihi boyunca döviz kurlarında rekor üzerine rekor kırıldı ve döviz’e bağlı olan yaşam desteğimiz olan tüm tüketim maddelerinin fiyatları üzerinde böylesine ciddi güncellemeler yapıldı ?

Hangi iktidar döneminde, milliyetçi düşüncelerimiz damarlarımızdaki kanı coşturarak dolaşsın diye böylesine ciddi başyapıt filmler ile işlendi ?

Hangi iktidar döneminde, mültecilerin yaşam hakları, dünya üzerinde hiçbir ülkede görülmemiş şekilde öz vatandaşların haklarından daha üstün tutularak insani boyutta icraaterde bulunuldu ?

Hangi iktidar döneminde, birlik bütünlüğü tahsis edebilmek için “Andımız” kaldırıldı ?

Hangi iktidar döneminde, ülkemizin ekonomik şartları gözönüne alınarak iktidardaki siyasiler tarafından “seçim kampanyalarında söylenen, sorumluluk omuzlarınıza yükleninci söylemleriniz hiçbir zaman aynı olmaz, hiçbir ülkede de aynı olmaz. Bu siyasetin gereğidir. Siyaset ile hakikat herzaman birbiriyle örtüşmez” sözleriyle  seçim öncesi verilen vaatlerin yorumu halkın gözünün içine baka baka böylesine samimi bir şekilde ifade edilebildi…

Evet değerli dostlar, sohbetimizin başında ilk önce sizlerin hatırını sormuş sonrasında ise kendi durumumuz izah etmek için” beterin de beteri vardır “ düşüncesiyle tüm bu ahval ve şerait içerisinde “şükrederek”, iyi olabilmek için gayret gösterip,  bol bol su içiyor ve güneş ışığından istifade ederek, hayata tutunmaya çalışıyoruz.

Ancak her ne olursa olsun şu cümleyi dilimize pelesenk edinerek her nefesimizde tekrarlıyoruz “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ORTAYA KARIŞIK

Söylediği sözler ile tarihe imza atan bir toplumuz. Hepimizin bildiği ve adeta toplumumuzun özdeyişi haline gelmiş düşündürücü bir sözümüz

İ T İ R A F N A M E

Çocuk yaşta, seni tanıdığımda sevgin kalbime dolmuştu. O saf ve çıkarsız sevginin bugün dahi tarifi yok. Çocuk dünyamda en büyük kahramanım

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz