GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI EDREMİT’TE BAŞLADI

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI EDREMİT’TE BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 07 Nisan 2017 - 2:01

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI EDREMİT’TE BAŞLADI

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “4. Geleneksel Çocuk Oyunları”, Edremit’te başladı. Edremit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü futbol sahasında oynanan oyunlara ilçemizdeki  26 ilkokuldaki 3’üncü ve 4’üncü  sınıf öğrencileri, 21 ortaokuldaki 5’inci sınıf öğrencileri olmak üzere toplam 828 öğrenci katıldı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Kuştutan’ın katılımlarıyla gerçekleşen oyunlarda öğrenciler Tombik, Kaleli Yakan Top, Mendil Kapmaca oyunlarında mücadele ettiler.

 21 Nisan’da yapılacak final müsabakaları ile sona erecek olan yarışmalarda;  Geleneksel Çocuk Oyunları ilçe Komitesi Naci Yıldırım başkanlığında 7 beden eğitim öğretmeni görev yapıyor. Yarışma sonunda birinci olacak takım ilçemizi Balıkesir’de yapılacak olan geleneksel çocuk oyunları il finalinde temsil edecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

8 EYLÜL BURHANİYE’DE KUTLANDI

Burhaniye’nin kurtuluş günü düzenlenen tören ve etkinlikle kutlandı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptığı konuşmada “Burhaniyeliler,

DİNÇER ORKAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan, bayrak ve bağımsızlık inancıyla canlarını ortaya koyan ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz

KARESİ’DE PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİYOR

Karesi Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor. Kiralık araç dönemini bitirmeyi planlayan Karesi’de 23 yeni aracın hizmete alım töreni düzenlendi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz