HEDEF 3’TE 3 PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

Ana Sayfa » Haberler » HEDEF 3’TE 3 PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
Paylaş
Tarih : 09 Haziran 2017 - 13:09

Hedef 3’te 3 Projesi Ödül Töreni Gerçekleşti.

BENGİ projesinin  “Akademik Başarı” alanında ilçemizde başarı ile  uygulanan Hedef 3’te 3 Projesi ödül töreni 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşti.

      Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı  Kamil Saka’nın destekleri ile İlçemizin akademik başarısını artırmak ve önümüzdeki üç  yıl içerisinde ilimiz başarı sıralamasında Balıkesir ilçeleri arasında ilçemizin ilk 3 ilçe arasında yer almasını sağlamak amacıyla hazırlanan “Hedef 3’te 3 projesi ilk yılını tamamlandı.Ortaokullarda  7427, Liselerde 7049 öğrenci olmak üzere toplam 14476 öğrencinin yer aldığı projede  öğrenciler 17 deneme sınavında ter döktüler.

Deneme sınavları sonucunda İlçemizde bulunan Meslek Liseleri, Anadolu Liseleri, Özel Okullar,Fen Lisesi kategorilerinde belirlenen  birinci,ikinci ve üçüncü olan öğrenciler ödüllerini aldılar.Tüm kategorilerde 1. Olan öğrencilere Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 2. Olan öğrencilere Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve 3. Olan öğrencilere Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç tarafından ödülleri verildi.

Açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Başarı istenmediği yere gelmez!” sloganıyla yola çıkarak başlattığımız ve İlçemiz okullarında büyük bir özveri ve sahiplenme ile yürütülen Hedef 3’te 3 Projesinin ilk yılını, beklediğimizden daha da olumlu neticelerle sonlandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz.”dedi. Ayrıca öğrencilere kazanılan  bu güzel başarının bundan sonra elde edilecek  nice kazanımların bir başlangıcı olmasını dilediğini söyleyerek  öğrencileri tebrik etti.İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç projenin başından beri desteklerini esirgemeyen  Edremit Kaymakamı  Ali Sırmalı  ve Belediye Başkanı  Kamil Saka’ya teşekkür etti.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “BENGİ ve Hedef 3’te 3 Projelerin meyvelerini toplamaya başladık.”

Programda Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “BENGİ projesi kapsamında akademik başarıyı artırma alanında ortaya konan Hedef 3’te 3 projesine Belediye Başkanımız Kamil Saka ile  destek vermekten mutluluk duyduğunu belirterek BENGİ ve Hedef 3’te 3 Projelerin ilçemizde ortaya çıkmasında eğitim alanındaher projede yanımızda olan Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya,projenin uygulanmasını sağlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’a okul müdürleri ve öğretmenlerimizeteşekkür ediyorum.”dedi.

 Program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç desteklerinden dolayı teşekkür ederek  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ya teşekür plaketi verdi.Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  hazırlanan teşekkür plaketini desteklerinden dolayı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya takdim etti.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT CUMHURİYET BAŞSAVCISI HİKAYE ANLATTI

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Benim İçin Oku’ Projesi Kapsamında devam eden Okumaya Özendirme ve Gelecek nesiller

BAŞKAN ARSLAN’DAN YENİ YIL MESAJI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yayınladığı mesaj ile yeni yılı kutladı. Başkan Arslan, “Değerli Edremitliler, 2020’de bir

BAŞKAN DEVECİLER’DEN YENİ YIL MESAJI

Sevgili hemşehrilerim; İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı buruk ve üzüntü içinde geçirdiğimiz 2020 yılını geride bırakırken,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz