İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız Edremit’i Ziyaret Ederek BENGİ Sevdasını Anlattı.

Ana Sayfa » Haberler » Ulusal » İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız Edremit’i Ziyaret Ederek BENGİ Sevdasını Anlattı.
Paylaş
Tarih : 24 Mart 2017 - 14:44

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız Edremit’i Ziyaret Ederek BENGİ Sevdasını Anlattı.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar ile birlikte BENGİ projesi kapsamında Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne  bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk önce  Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasını ziyaret eden Yakup Yıldız’ı burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç karşıladı.  Ardından Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret edilerek, Edremit’te  eğitim ile ilgili yapılacak olan yeni çalışmalar ve yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Daha sonra Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf  Koç ilk önce öğretmenler odasında okulun öğretmenleri ile biraraya gelerek sohbet ettiler. Okulun öğrencileri tarafından yapılan Hat ve Kaligrafi  tablosu İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a hediye edildi. Okulda yerinde incelemelerde bulunarak bilgi alındı.

Edremit Anadolu Lisesi’ne de bir ziyaret gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız okulun sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet etme imkânı buldu.  Buradan öğle yemeği için  Altınolık Öğretmenevi’ne geçerek yapılan yenilikler neticesinde hizmet kalitesini ve misafir kapasitesini artıran öğretmenevindeki yeni düzenlemeleri yerinde inceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız “Projenin ötesinde BENGİ artık bizim sevdamız.” dedi.

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Hayırsever Fernur Sözen Hanımefendi’nin de bulunduğu;Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Kitap okuma ve Kariyer Günleri Etkinliği’ne de katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız; buradaki konuşmasında “Projenin ötesinde BENGİ artık bizim sevdamız. Sizlerin de desteği ve gayretiyle daha da güzel hâle gelecek. Projenin akademik başarı ayağında ilçemizde yürütülen; Kaymakam Bey ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün destekledikleri  Hedef 3 te 3 projesi var. Değerler Eğitimi kapsamında okuma alışkanlığının artırılması çok önemli. Değerlerimizin okullarımızda önemle işlenmesini ve  panolarda asılı kalmamasını temenni ediyoruz. Sosyal kültürel ve sportif faaliyetler ayağında yapacağınız her türlü faaliyette yanınızdayız. Pek çok yarışma gerçekleşti ve bu yarışmalarımızın devamı da olacak. Siz öğrencilerimizin katılımları bizler için çok önemli. Son olarak okul aile toplum başlığında da elbette ki her projede ailelerin ve toplumun desteği gerekli. Tüm projelerimize aileleri de ortak etmeliyiz. Bu güzel okulu yaptırarak bağışlayan Sayın Fernur Sözen’e ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Altınoluk Fernur Sözen Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki etkinliklerin sona ermesinin ardından Valimiz Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Şube Müdürü Fahri Acar;İlçemize 9 derslikli bir anaokulu yaptıran ve önümüzdeki yıl da bir okul yaptırmayı düşünen Hayırsever Zehra Baysal Hanımefendi’yi  evinde ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın Edremit’teki ziyareti İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Şube Müdürleri ile gerçekleştirilen görüşme ile sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz