İLÇEMİZ FATİH İMAM HATİP ORTAOKULU’NDA BİLİM FUARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » İLÇEMİZ FATİH İMAM HATİP ORTAOKULU’NDA BİLİM FUARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Paylaş
Tarih : 11 Mayıs 2017 - 20:23

İlçemiz Fatih İmam Hatip Ortaokulu’nda ÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleşti. Kurulalı 9 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen olmasına rağmen, genç dinamik öğretmen kadrosuyla Edremit’te adından söz ettiren Fatih İmam Hatip Ortaokulu’nda bilim adına yapılan birbirinden özgün araştırma ve tasarım projeleri başarıyla sergilendi.

Fuara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ,Ak Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü, Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Özyanık,Edremit Meslek Yüksekokul Müdürü Raif Sakin,  Burhaniye Meslek Yüksekokul Müdürü ve Ensar Vakfı Edremit İlçe Başkanı Aytekin Ulutaş, Ensar Vakfı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Hâkim/Avukat Harun Yüzüak, Rıdvan Bolat, okul müdürleri, öğretmenler ve çevre okullardan öğrenciler katıldılar.

Okul Müdürü Mustafa SÜS yaptığı açıklamada,“Fatih İmam Hatip Ortaokulu kurumsal kimliğini vizyonu ve misyonu doğrultusunda gerçekleştirmiştir. Okulumuz, eğitim öğretim yılı başından itibaren, münazara, panel, yarışmalar, kültür gezileri gibi birçok etkinlikler düzenlemiş bu etkinlikleri TÜBİTAK Bilim Fuarıyla taçlandırmıştır.Okulumuzda öğrencileri yarış atı gibi görmekten imtina ediyoruz, onların akademik yönden başarılı olması tabii ki önemli ama daha çok sosyal kültürel ve değerler eğitimi adı altında kendilerini geliştirme, kendilerini tanıma ve anlamlandırma konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Bilim fuarı ile Birlikte Okul Kütüphanesi’nin de Açılışı Yapıldı.

Ayrıca okulun açılmış olduğu günden bu yana gerek sosyal medya üzerinden gerekse bireysel irtibatlarla başlatmış oldukları kampanyayla okullarına kitap toplayan Fatih İmam Hatip Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri oluşturdukları kütüphanenin açılış sevincini de aynı gün yaşadılar.  Okul Müdürü Sayın Süs,110 öğrencisi bulunan okula 3.500 kitaplı bir kütüphane açtıklarını, kütüphanenin öğrencilere, öğretmenlere ve halka da açık olduğunu, kütüphanede her seviyeden kitap bulunduğunu söyleyerek, kütüphane yapımında kendilerine destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç.Dr. Raif Sakin’e teşekkür etti. Ayrıca kitap kampanyasında kendilerine destek veren herkese, Fuara katılan davetlilere ve özellikle fuarın yürütücüsü olan Bilişim Öğretmeni Sultan Tilki’ye ve projede görev alan tüm öğretmen ve öğrencilere de teşekkür ettiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “Çok kısa bir süre önce açılmış olmasına rağmen hem bu güzel bilim fuarını hazırlayan hem de hiçbir devlet katkısı olmadan tamamen kendi gayretleriyle okullarına 3,500 kitaplı bir kütüphane kazandıran Fatih İmam Hatip Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve okul aile birliğini tebrik ediyor ve emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. ” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT’TE İFTAR SOFRASI BAŞLADI

Edremit ilçesinde geçtiğimiz yıllarda ara verilen Ramazan İftar Sofrası, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın göreve gelmesinden sonra yeniden

EDREMİT’TE FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

Edremit Belediyesi, Ramazan ayının başlaması ile birlikte unlu mamül satışı yapan işyerlerine denetimlerini sıklaştırdı. Edremit Belediyesi’ne

BALIKESİR AHLAK POLİSİ BÜYÜK FUHUŞ OPERASYONU YAPTI!

Balıkesir Şehir Merkezinde Bu sabah Gün Ağırma’dan Başlayan Operasyonlarda Balıkesir Emniyet Birimlerinden Çok Sayıda Polis görev aldı. Balıkesir’de

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz