İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR

Ana Sayfa » Haberler » İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR
Paylaş
Tarih : 03 Mart 2017 - 15:17
İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR
 
Yürütülmekte olan BENGİ Projesi kapsamında İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” Havran Anadolu Lisesi Toplantı salonunda yapıldı.
 
Yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf SÖBÜOĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yasin KOÇ, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Yoğun bir ilginin gözlendiği yarışmada ilkokullardan 12 öğrenci, ortaokullardan ise 9 öğrenci okullarını temsil etti. Bütün öğrencilerimizin yürekten okuduğu İstiklal Marşı’mız izleyenlerden büyük alkış aldı.
 
Jüri üyelerinin değerlendirmekte zorlandığı öğrencilerimizden dereceye girenler ise şu şekilde sıralandı. İlkokullarda Seyitonbaşı İlkokulu’ndan Sedefsu GÖÇER ve Çamdibi İlkokulu’ndan Esra Duygu BAYDEMİR birinciliği paylaşırken, Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere İlkokulu’ndan Kadriye Nur ÇELİK ikinci, Aliçetinkaya İlkokulu’ndan Sude Nur ÖZDEMİR ve Küçükşapçı İlkokulu’ndan Emirhan GÜNDÜZ üçüncülüğü paylaştılar. Ortaokullarda ise Çamdibi Ortaokulu’ndan Duygu ÖZTÜRK birinci, Sekizeylül Ortaokulu’ndan Eslem SERT ikinci ve Küçükşapçı Ortaokulu’ndan Ummuhan GÜNDÜZ üçüncü sırada yer aldı.
 
Yarışma sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yarışmaya katılan bütün öğrencileri tebrik edip, ilgilerinden ve çalışmalarından dolayı idarecilere ve öğretmenlere teşekkür etti. İstiklal marşımızı her öğrencimizin ayrı güzellikte okuduğunu ve tüm öğrencilerimizin bu marştaki ruhu taşıyan kişiler olmasını dileğini belirtti. Yarışmada dereceye girenlerin açıklanmasından sonra bütün öğrencilere katılım belgesi verilirken jüri üyelerine de katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliklerinde yer alıp, İstiklal Marşımızı tekrar okuyacaklardır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Yüzünü geleceğe dönmüş, her gün gelişmeye devam eden ve hedef olarak belirlediğimiz ‘müreffeh ve öncü bir Türkiye’ye ulaşmak

BAŞKAN DEVECİLER’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında öğretmenlerin üstlendikleri

TELEGRAPH; SAVAŞIN GALİBİ TÜRKİYE

Telegraph gazetesinde, “Azerbaycan-Ermenistan savaşının en büyük galibi Türkiye” başlıklı analize yer verildi. “SAVAŞI

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz