KAYMAKAM SIRMALI’DAN REHAVET UYARISI

Ana Sayfa » Haberler » KAYMAKAM SIRMALI’DAN REHAVET UYARISI
Paylaş
Tarih : 07 Mayıs 2020 - 5:18

Edremit Kaymakamı  Ali Sırmalı,  Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesinde başarılı bir mücadelede yürütüldüğünü belirterek,  vatandaşlara koronavirüs tedbirleriyle ilgili ‘rehavete kapılmama’ uyarısında bulundu.

Edremit Kaymakamı  Ali Sırmalı,  Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesinde başarılı bir mücadelede yürütüldüğünü belirterek

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Kovid-19 salgınının yayılımının önlenmesi konusunda alınan tedbirler ve uygulamalardaki başarılar açısından  dünya ülkeleri arasında ülkemizin en iyi durumda olan ülkelerden birisi olduğunu ifade eden Kaymakam Sırmalı; “ Koronavirüs ile mücadele  konusunda  ülkemizde ve Edremit’te  sıkı tedbirler uygulamaya konulmuştur.  Alınan tedbir ve kurallara vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun riayet etmiş olması sayesinde ülkemizde ve ilçemizde yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış trendine girilmiştir.

İlçemizde vatandaşlarımızın  göstermiş oldukları hassasiyet ile  elde edilen bu başarıyı havaların ısındığı bugünlerde de vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan sürdürmelerini, sosyal mesafe kuralına dikkat etmelerini, mecbur kalmadıkça ve maske takmadan dışarı çıkmamaya özen göstermelerini özellikle rica ediyorum.

Alınan bu tedbirlere rehavete kapılmadan riayet edilmesi salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önemlidir” dedi. 

 Özellikle ilan edilen  sokağa çıkma kısıtlamalarının akabinde market, pazar, banka, PTT vb. gibi yerlerde kalabalık olunmaması gerektiğini belirten Kaymakam Sırmalı, ilçemizde  alınan tedbir kararlarının sürekli olarak güncellendiğini ve ihtiyaç durumuna göre ilave tedbirlerin alınmaya devam edildiğini kaydederek, kurallara yönelik denetim ve kontrollerin de sıkılaştırılacağını ifade etti.

Salgınla mücadele sürecinde kendi hayatları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına özellikle teşekkür eden Kaymakam Sırmalı, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının temini için aralıksız, fedakarca çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarımıza, güvenlik birimlerimize ve bu mücadelemizde desteklerini esirgemeyen tüm duyarlı  Edremitli vatandaşlarımıza  teşekkür ediyorum “ dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz