KAYMAKAM SIRMALI’DAN REHAVET UYARISI

Ana Sayfa » Haberler » KAYMAKAM SIRMALI’DAN REHAVET UYARISI
Paylaş
Tarih : 07 Mayıs 2020 - 5:18

Edremit Kaymakamı  Ali Sırmalı,  Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesinde başarılı bir mücadelede yürütüldüğünü belirterek,  vatandaşlara koronavirüs tedbirleriyle ilgili ‘rehavete kapılmama’ uyarısında bulundu.

Edremit Kaymakamı  Ali Sırmalı,  Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesinde başarılı bir mücadelede yürütüldüğünü belirterek

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Kovid-19 salgınının yayılımının önlenmesi konusunda alınan tedbirler ve uygulamalardaki başarılar açısından  dünya ülkeleri arasında ülkemizin en iyi durumda olan ülkelerden birisi olduğunu ifade eden Kaymakam Sırmalı; “ Koronavirüs ile mücadele  konusunda  ülkemizde ve Edremit’te  sıkı tedbirler uygulamaya konulmuştur.  Alınan tedbir ve kurallara vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun riayet etmiş olması sayesinde ülkemizde ve ilçemizde yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış trendine girilmiştir.

İlçemizde vatandaşlarımızın  göstermiş oldukları hassasiyet ile  elde edilen bu başarıyı havaların ısındığı bugünlerde de vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan sürdürmelerini, sosyal mesafe kuralına dikkat etmelerini, mecbur kalmadıkça ve maske takmadan dışarı çıkmamaya özen göstermelerini özellikle rica ediyorum.

Alınan bu tedbirlere rehavete kapılmadan riayet edilmesi salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önemlidir” dedi. 

 Özellikle ilan edilen  sokağa çıkma kısıtlamalarının akabinde market, pazar, banka, PTT vb. gibi yerlerde kalabalık olunmaması gerektiğini belirten Kaymakam Sırmalı, ilçemizde  alınan tedbir kararlarının sürekli olarak güncellendiğini ve ihtiyaç durumuna göre ilave tedbirlerin alınmaya devam edildiğini kaydederek, kurallara yönelik denetim ve kontrollerin de sıkılaştırılacağını ifade etti.

Salgınla mücadele sürecinde kendi hayatları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına özellikle teşekkür eden Kaymakam Sırmalı, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının temini için aralıksız, fedakarca çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarımıza, güvenlik birimlerimize ve bu mücadelemizde desteklerini esirgemeyen tüm duyarlı  Edremitli vatandaşlarımıza  teşekkür ediyorum “ dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT CUMHURİYET BAŞSAVCISI HİKAYE ANLATTI

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Benim İçin Oku’ Projesi Kapsamında devam eden Okumaya Özendirme ve Gelecek nesiller

BAŞKAN ARSLAN’DAN YENİ YIL MESAJI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yayınladığı mesaj ile yeni yılı kutladı. Başkan Arslan, “Değerli Edremitliler, 2020’de bir

BAŞKAN DEVECİLER’DEN YENİ YIL MESAJI

Sevgili hemşehrilerim; İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı buruk ve üzüntü içinde geçirdiğimiz 2020 yılını geride bırakırken,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz