KAYMAKAM ÜNSAL BU YÖNÜ AYRI ”BİZİM TURGAY”

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » KAYMAKAM ÜNSAL BU YÖNÜ AYRI ”BİZİM TURGAY”
Paylaş
Tarih : 20 Ocak 2021 - 21:09

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal İçtenliği ve Samimiyetiyle Edremit’lilerin gönüllerini feth ediyor.

Neden Bizim Turgay diye yazdığımı merak edenler olabilir!

Anlatalım

Geçtiğimiz 2019 Mart ayı seçimlerinde, Seçim çalışmalarını takip ederken, Yerel adaylar ilgili muhabbet ettiğimiz bir Türkmen köyünde, Yaşlı teyzeler Şuan ki Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile ilgili cümlelerinde ‘’Bizim Hasan’’ diye hitap ediyorlardı.

Bizim Türkmen köylerin de veya Yörük köylerinde Sahiplendikleri Sevdikleri İnsanlara. O güzel şiveleriyle çok kullanırlar bu cümleleri.

Kaymakam Turgay Ünsal’ın Haberini paylaşırken o an teyzelerin muhabbeti geldi biran da aklıma. İnsanlara olan Tevazu ve Samimi duruşuyla, Bir Edremit’li gibi davranarak, Devletin o sıcak yüzünü insanlara ulaştıran Kaymakam Ünsal’a yürüdüğü bu yolda başarılarının devamını diliyoruz. Asıl Habere Geçelim.

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, Edremit Nilüfer Hatun Anaokulu 6.yaş grubu öğrencilerinin online dersine misafir oldu.

Balıkesir ilimiz genelinde yürütülen BİGEP Projesi kapsamında yürütülen “Benim İçin Oku” projesi çerçevesinde online olarak gerçekleştirilen ders etkinliğinde katılan Kaymakam Ünsal “Arslan ile Fare” masalını öğrencilere okudu. 

Ben Türkiye’liyim diyen Kaymakam Ünsal, ‘’Bayrağımızın dalgalandığı her yerde ülkemize hizmet etmekten gurur duyuyorum’’ Dedi.

Kitap Okumayı çok sevdiğini ve bu Projeyi desteklediğini belirten Ünsal,
Çocuklara onları ziyaret etmek istediğini ve onlarla yüz yüze de muhabbet etmek istediğini söyledi.

Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımıza Temizlik ve Hijyen kuralları Hususunda da, Nasihatlerde bulunarak bilgiler verdi.


Projeyi yürüten Sınıf Öğretmeni Besra Aktaş ve Okul Müdürü Nurhayat Şahin’nin de eşlik ettiği etkinlikte Kaymakam Ünsal, kendisini büyük bir dikkatle dinleyen miniklerle son olarak  tek tek tanışarak sohbet etti.
Öğrencilerde kitap sevgisinin oluşturulması ve okuma bilincini geliştirilmesine yönelik hazırlanan “Benim İçin Oku” projesi kapsamında anaokulu öğrencilerinin online dersine misafir olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam  Ünsal, Sınıf Öğretmeni ve Okul Müdürü’ne teşekkür etti.

K. Hedef Haber

Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz

https://www.facebook.com/HedefGazeteDergi

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz