MUHTAR ADAYINDAN FARK YARATAN PROJELER

Ana Sayfa » Haberler » MUHTAR ADAYINDAN FARK YARATAN PROJELER
Paylaş
Tarih : 02 Aralık 2018 - 19:29

Bandırma Hacı Yusuf Mahallesi Muhtar Adayı Türkan Oral, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Türkan Hanım, projeleri ile fark yaratarak diğer adaylara örnek oluyor.

Türkan Oral, “Amacım koltuk sevdası değil. Muhtarlıktan çok bir şeyler üretmek, çorbada tuzumuzun olması, bizden sonraki nesillere bir şeyler bırakmak… Mahallemin sosyo – ekonomik ve demografik yapısına hâkimim… Sorunları biliyorum, çözümleri biliyorum. Bu sorunları çözmek için talibim. Gerçekleşmesini çok istediğim ve bu anlamda desteklediğim projeler var. Bütün vatandaşlarımızı kucaklayan projelere imza atacağım. Elbette bütün bu projeleri devletimiz, kaymakamlık ve belediyemizin desteği ile gerçekleştirmeyi planlıyorum.” ifadelerini kullanırken gelişim için değişimin gerekli olduğunu vurguluyor.

MAAŞIMLA TÜM ÖĞRENCİLERE DESTEK OLACAĞIM

Aldığım maaş ve desteklerle bütün öğrencilerimize burs verilmesini sağlayacağım. Farklı şehirlerden buraya üniversite okumaya gelen öğrencilerimizin sorunları ve ihtiyaçları ile ilgileneceğim.

 

ÇOCUKLARINIZI GÜVENLE EMANET EDEBİLECEĞİNİZ BİR KREŞ

Sizin de bildiğiniz gibi çalışan kadınlarımızın çoğu zaman çocuklarını güvenle emanet edecek yerleri olmuyor. Kreş ücretleri çok yüksek… Bu anlamda mahallemize bir kreş açmayı düşünüyorum.

ÖĞRENCİLERİMİZE ETÜT MERKEZİ

İlkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilerimiz için mahallemizde etüt merkezimiz olacak. Aileler çocuklarını güvenle bize emanet edebilecekler. Onlar işteyken çocuklarının etüt merkezinde ödev takibi yapılacak. İhtiyaçları karşılanacak. Anne ve babalarımızın içleri rahat edecek. Özellikle maddi durumu olmayan aileler için bu çok önemli bir proje. Hem kreşte hem etüt merkezinde uzman öğretmenlerin gözetiminde olacak çocuklarımız. Aynı zamanda bu atanamayan öğretmenlerimize de bir istihdam sağlamış olacak.

SIĞINMA EVİ

Şiddet mağduru kadınlarımız için mahallemize bir sığınma evi düşünüyorum.

MESLEK EDİNME KURSLARI

Mahallemizde meslek edinme kursları açacağım. Kadın erkek fark etmez, bütün mahalle sakinlerim bu hizmetten faydalanabilecek.

KÜÇÜK BİR İŞ YERİ

Devletimiz, belediyemiz, STK’ların iş birliği ile yine mahalle sakinlerimize istihdam sağlamak amacıyla özellikle kadınlarımızın ürettiklerini, el emeklerini sergileyebilecekleri bir yer açma konusunda mahallemin bütün değerli sakinlerini destekleyeceğim. Gerekli istişareleri yapacağım.

YAŞLILARIMIZ İÇİN YEMEK

Bakıma muhtaç yaşlılarımızı tespit edeceğim. Kaymakamlık ve belediyemizin desteği ile her gün yemekleri evlerine ulaştırılacak. Aynı zamanda kişisel bakımları da yapılacak.

KUAFÖR ELİ DEĞMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

Maddi durumu olmayan öğrencilerimizi tespit ederek, kuaföre gidemeyen öğrencilerimizin saç kesimlerini ücretsiz gerçekleştireceğiz.

 

SOKAK HAYVANLARININ GEREKSİNİMLERİ KARŞILANACAK

Elbette sokak hayvanlarımızı unutmuyorum. Sokak hayvanlarımız için su ve mama kapları her noktada yer alacak. Karton, plastik ya da tahtadan yapacağımız kedi, köpek evleri sayesinde sokak hayvanlarının korunaklı bir yuvaları olacak.

 

TERTEMİZ BİR HACI YUSUF

Çöp konteynerlerimizin düzenli bakımını gerçekleştireceğim. Sokaklarımızın düzenli olarak temizlenip, yıkanması sağlanacak. Belediyemizin işbirliği ile temiz bir Hacı Yusuf ‘u yeniden inşa edeceğiz.

 

ÇOCUK OYUN PARKLARI

Çocuklarımızın eğlenebileceği, zaman geçirebileceği alanlar kısıtlı. Etüt merkezimiz ve kreşimizin yanına bir çocuk oyun parkı inşa edeceğiz.

 

DİNLENMEK İÇİN BANKLAR

Yaşlılarımız evlerine giderken dinlenebilsinler diye mahallemizin belirli noktalarına banklar yaptıracağız.

KADINLAR BAŞ TACIMIZDIR

Kadınların hem halkın iradesiyle gelebilecekleri bir görevde yer almaları hem de toplumun belli bir nüfusunun kadınlar tarafından da temsil edilmesi çok büyük önem arz ediyor. Kadına yönelik şiddetin Türkiye’nin ciddi sorunlarından biri olduğunu düşünüyor ve bunun için de bir şeyler yapmak istiyorum. Kadınlar için mücadele içindeyim. Kadınların önemli görevlerde bulunması konusunda çoğunluk hemfikir. Bu lafta kalmasın. Söylem ve eylem birliğini gerçekleştirelim. Kadınlar her yerde her işin içinde olsun istiyorum. Bir kadının el atıp da yarım bıraktığı hiçbir iş yoktur.

BANDIRMA, KADIN DOSTU BİR KENTTİR

Kadınların ekonomik ve sosyal hayatın içinde olması için projeler hazırlayacağız, bu projeleri hayata geçireceğiz. Ben Bandırma’yı kadın dostu kent olarak tanımlıyorum ve kadının merkezinde olduğu bir kent olma yolunda da hızla ilerlediğini düşünüyorum. Toplumu büyütmenin, kalkındırmanın temel unsurları kadınlardır. Demokrasinin de temel unsuru kadınlardır.

ÇALIŞMALARIMIZI HALKIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİZ

Mahallemizde yaşanan sorunların en büyük yükünü taşıyan ve sorunlarla birebir yüzleşen kadınların, mahalle yaşamında söz ve karar haklarını sağlamak amacıyla ‘pozitif ayrımcılık’ ilkesinin hayata geçirilmesi için çalışacağız. Amacım, tüm muhtarlık çalışmalarını halk için, halkla birlikte yürüterek sonuna kadar şeffaflık içerisinde halkın karar alma süreçlerine doğrudan katılımını sağlamak.

KOLTUK SEVDASI DEĞİL GÖNÜLLÜLÜK İLKESİ ESAS OLACAK

Çalışmalarımızı maddi karşılık beklemeden, koltuk sevdasına kapılmadan yürüteceğiz. Her zaman insanlara elimden geldiğince el uzatmaya çalışan biri oldum. Yetkim olduğunda insanlara daha fazla yardımda bulunacağıma inanıyorum. Muhtarlık bir sosyal sorumluluk projesi değildir. Muhtarlık bir araç değildir. Muhtarlık bir amaçtır. Ve muhtarlık görevinde koltuk sevdası değil gönüllülük ilkesi esastır.

HERKESE ULAŞACAĞIM, SORUNLARI ÇÖZECEĞİM

Kendime öz güvenim tam; çözüm üretebileceğime, bu işi hakkıyla yapabileceğime inanıyorum. Muhtarlık görevini layıkıyla ve severek yerine getireceğimi düşünüyorum. Ulaşabildiğim kadar insana ulaşmaya çalışacağım. İnsanların bana güvenebileceğine inanıyorum. Ben işin mutfağında olmak istiyorum, bu işi yapmak istiyorum.

MAHALLE SAKİNLERİ İSTEDİKLERİ ZAMAN BANA ULAŞABİLECEKLER

Mahalle sakinlerinin bana gece gündüz ulaşabileceklerinin garantisini veriyorum. İnsanlar seçildikten sonra onları bir daha göremezsiniz, onlara ulaşamazsınız dokunamazsınız ama ben öyle olmayacağım. Kişilerle değil hizmetlerle yarışırım. Muhtarlık görevinde hak ve hakkaniyet olmalı vicdan ile cüzdan yer değiştirmemeli. Muhtarlık üretmek ister, cesaret ister, emek ister, yürek ister. Yapacağım hizmetler sevgiyle, sabırla, şükürle ve şerefimle olacaktır.

 

 

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz