REALİTE

Paylaş
Tarih : 04 Şubat 2021 - 10:35

Salak veya Aptal insanlarla yol yürüyebilirsiniz,
Biat ederler güne göre menfaat sağlarlar, hatta Mevcut bulundukları makamlar ile yaptıkları mücadelenin sonucunda sizin amaçlarınıza hizmet ederler;
Lakin en büyük eksikleri sadece kendileri ile ilgili değil yönetenler içinde geçerli, “Realite” dir.
Hayatın tabanında gerçekten uzak kalan, günün şartlarına göre oluşan menfaatler, boş uğraşlar dışında, o güne göre kazanç sağlamış gibi gözükse bile, sonuca baktığınızda maddi manevi hiçbir kazanç sağlamayacaktır.

Bu yüzden Büyük İdeolojiler, Büyük ve Kalıcı Fikirler, Prensip sahibi, Hayatın Gerçeklerini iyi anlayan, Bugüne ve Yarına göre hesap yapan insanlar tarafından gerçekleştirilebilir.
Paranın gücüyle satın aldığınız insanların, Bir başka para gücüyle de size karşı satın alınamayacağından emin olamazsınız.
İnanç ve değerleri ile inandırdığınız bir davaya mensup olup (Akılcılık) dışında biat edenlerin ise; Onların en büyük eksiği o kadar çok kapılmışlardır ki inandıkları sisteme, hayatın gerçeklerini algılayamazlar ve hem kendilerini hem sizi yakarlar, ateşin içine atarlar ama göremezler.
Tabi birde dava adamı olarak sizin inandıklarınız vardır, Sanarlar kendilerini! Onlar ya olmamıştır ya olduğunu zannetmiştir ya da zannetmişsinizdir, Onların zaten ne yapacağı hiç belli olmaz, menfaatine, zaaflarına yada korkularına göre şekil değiştirebilirler.

Allah’ın İnsanoğlunu yaratılmışların en üstünü olarak yarattığı o ayrıcalık, Tamamen “Akıl”dır.
Sahip olduğu Aklı yönetirken bunu makamına, mevkine veya sahip olduğu para gücü, Nüfus gücü gibi oranlarla kullananlar, Gerçekleri görmek noktasında hataya düşerler. Doğru yaptıklarını sandıkları yerde birçok yanlış vardır güç zehirlenmesi o gözleri köreltmiştir, göremezler.
Adaletin olmadığı ve içinde zulüm olan hiç bir dava, hiç bir fikir, hiçbir ideoloji asla ama asla başarıya ulaşmayacaktır.
İnsanlık tarihini okuduğunuz da binlerce örnek çıkacaktır önünüze, doğru kaynaktan edinilmeyen yanlış tarihi bilgiler istisnai olsa da yinede “Realite” yi değiştirmez, Tutsa bile yine de çok sürmez.
Büyük ideallere, Büyük düşünen oyunu kuralına göre oynayan, hakka hukuka riayet eden ve zulümden kaçınan insanlar ile erişilir.
Gerçeklerden uzak kalan ve O Gerçekleri göremeyen İnsanlarla yürüdüğünüz yol En başarıya ulaştı zannettiğiniz de bile hüsrana uğrayacaktır.
Erdem, Size karşı verilen zararı ya da kötülüğü gördüğünüz halde buna karşılık verebilme gücüne sahip iken sabredebilmektir, Asıl hikmette burada başlar, Başarının anahtarı tamamen Erdem’li davranmaya bağlıdır, Bu herkesin sahip olabileceği bir durum olmasa da, Tarihe adını belirli bir kalite ile yazdıran insanlar Erdemli İnsanlardır.
Hayatım da genel olarak dost bildiğim insanlara güvenmişimdir, Hatta kusurlarını görüp görmemek, duyup duymamak gibi durumlarım olmuştur. Ama en büyük zararları onlardan görünce Ve yine göstermiş olduğum tüm samimiyete rağmen, Arkamdan iş çeviren İnsanları gördükçe diyorum ki;
İnsanoğlu kusursuz yaratılmadı, Allah kusursuz olarak yarattığı Meleklere İnsanoğluna secde etmelerini emretti! Yaratılmışların en üstünü dedi! Neden?
İşte o Üstünlük İrade ve Sabır!
Yoksa ne farkımız kalır Karşımızdakinden.
Bende hayatımda olabildiğince Erdem’li olmaya çalışıyorum.
Vatan ve Devlet sevgisi kutsaldır!
Bu sebeptendir ki, bu vatan toprakları üzerinde dini, dili, ırkı ve görüşü ne olursa olsun, Bu toplumu oluşturan herkesi seviyorum
Her zaman söylerim İnsanı felakete Hata yapması değil, Hatada ısrarcı olması götürür.

Akılcı, Gerçekleri görebilen, Hak ve Hukuka Riayet eden, Zulümden kaçınan, Büyük düşünen gerçek yol arkadaşları edinin kendinize.

İnsan olduğumuzu, Aciz olduğumuzu, Ölümlü Olduğumuzu Unutmayalım.
Büyüklük Yücelik Sonsuz Hikmet Sahibi Olan Allah’a Aittir!


Barbaros Şavkın

Not: REALİTE= Gerçek, Gerçeklik, Gerçekler.

Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz

https://www.facebook.com/HedefGazeteDergi

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz