SAVAŞTEPE DE DEĞİŞİMİN ADI ‘MEHMET ÜLKÜ’

Ana Sayfa » Haberler » SAVAŞTEPE DE DEĞİŞİMİN ADI ‘MEHMET ÜLKÜ’
Paylaş
Tarih : 14 Kasım 2018 - 23:25

Yepyeni, yaşanabilir, modern Savaştepe’yi oluşturmak için Savaştepe’de Değişim sloganıyla yola çıkan Mehmet Ülkü, Ak Parti Savaştepe Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Savaştepe’de Ak Parti’den belediye başkan aday adaylığını Açıklayan Mehmet Ülkü Savaştepe’nin sorunlarını iyi bilen Savaştepe’ye yeni bir Vizyona getirecek bir isim.

Mehmet Ülkü yaptığı Açıklamada; Savaştepe’de değişim için yola çıktım diyen Mehmet Ülkü şunları söyledi; “Savaştepe doğup büyüdüğüm şehrim. Savaştepe’ye borcum var. Savaştepe’nin yeni Türkiye yolunda yepyeni görünüme sahip olabilmesi, Savaştepe’nin çehresinin tamamen değişmesi için halkın vicdanı olmaya hazırım. Yepyeni Savaştepe, daha yaşanabilir modern Savaştepe’yi hep birlikte oluşturmak için büyük değişime hazırım. Savaştepeli değerli hemşehrilerimle birlikte elele bunu başaracağımıza inancım tamdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda yeni Türkiye için ben de değerli Savaştepeliler ile yürümeye hazırım. Partimiz ve sevgili Savaştepe’lilerin teveccühleri doğrultusunda memleketime hizmet etmek, Savaştepe halkının yüzünü yeniden güldürmek için halkımın vicdanı olmaya hazırım” dedi.

Mehmet Ülkü Kimdir?

1965 yılında Savaştepe’de doğan Mehmet Ülkü, ilk, orta ve lise eğitimini Savaştepe’de tamamlamış, 1984 yılında İzmir Gaziemir Hava Teknik Okullar Komutanlığında Hava Astsubaylığı yapmış, görevde bulunduğu süreçte 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Silahlı Kuvvetler mensubu olduğu süreçte İzmir, Batman, Ankara ve Balıkesir’de görev yapmıştır. Balıkesir Hava Üssünde görev yaparken emekli olmuştur. Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Ülkü’nün kızı MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıf, oğlu Bilgi Üniversitesi Uçak Teknolojileri 2.sınıf öğrencisidir. Silahlı Kuvvetlerde görev yaptığı dönemde son derece aktif olan sosyal ve kültürel hayatı, bir çok aktivitenin içinde yer almasına, kendisini bir çok alanda geliştirmesine de sebep olmuştur. Bu süreçte 17 yıl faal futbol hakemliği de yapan Mehmet Ülkü’nün futbol hakemliğinin 12 yılı profosyonel liglerde geçmiştir. Yurt dışı tecrübelere de sahip olan Ülkü, İspanya, Norveç, Afganistan, Polonya ve Slovakya gibi ülkelerde görevli veya gezi amaçlı bulunmuştur. Futbol ve tenise olan merakı çevresince de bilinen Mehmet Ülkü’nün yerel yönetim anlayışında Halkın Vicdanı olma ilkesi yatmaktadır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN SÜPER GÜÇ OLUNMAZ, OLUNAMAZ Aşağıda paylaştığım, Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin yeni nesil mühendislik

EDREMİT’E TARİHİ NOT BIRAKANLAR

BU GÜNE KADAR EDREMİT İÇİN HANGİ HAYIRLI İŞİ YAPMIŞLAR Nevin Sayman Hanım Kendisi Edremit’te tanınan yaptığı iş ve statüsüyle kariyeri

ALTINOLUK HALK KÜTÜPHANESİ

AÇILIŞ DAVETİ 19 Şubat Cuma günü  (YARIN) – 14.30’da  yenilenen Altınoluk Halk Kütüphanesi açılışı yapılacaktır. SELMAN

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz