TAYFUN CANLI: BAŞKAN’DAN ÇOCUKLARA SÜRPRİZ VAR!

Ana Sayfa » Haberler » TAYFUN CANLI: BAŞKAN’DAN ÇOCUKLARA SÜRPRİZ VAR!
Paylaş
Tarih : 21 Nisan 2020 - 22:18

Edremit Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu ilçedeki her çocuğun evinde yaşayabilmesi için hazırlıklara başladı. 

Edremit Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu ilçedeki her çocuğun evinde yaşayabilmesi için hazırlıklara başladı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bir asır önce kurulanTBMM’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. Ancak bu erteleme Edremit’te coşkunun yaşanmasına engel olamayacak. Edremit Belediyesi tarafından her çocuğun 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşayabilmesi için farklı etkinlikler hazırlandı. 

21:00’DE İSTİKLAL MARŞI!

Etkinliklerin kapsamında çocuklara internet üzerinden masal dinletilerine başlandı. 23 Nisan’ı çocukların coşku ile kutlaması için çocuklara özel hazırlanan Nutuk, 23 Nisan ve eski meclis görsellerinin yer aldığı yap-boz oyuncaklar, çiçekler ve bayraklar dağıtılacak. 23 Nisan günü internet ve belediye ses yayın sitemi üzerinden önce saat 21:00’da hep birlikte İstiklal Marşımızı söyleyeceğiz sonrasında da şiirler ve dinletiler yayınlanacak.
TBMM’nin 100. Yıldönümünde olan 23 Nisan Çocuk Bayramı için çok kapsamlı bir etkinlik hazırladıklarını ancak salgın nedeniyle üzülerek iptal etmek zorunda kaldıklarını belirten Edremit Belediyesi Sözcüsü ve Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, “Koronavirüs salgını nedeniyle etkinlikleri meydanlarda birlikte kutlama şansımız yok. Bu nedenle Başkanımız Selman Hasan Arslan’ın talimatları doğrultusunda çocuklarımızın bayram coşkusunu evlerinde kalarak yaşayacakları bir program hazırladık” dedi.

AVRUPA’DAN EDREMİTLİ ÇOCUKLARA ÖDÜL VERİLMİŞTİ!

Sözcü Tayfun Canlı: “Cumhuriyetimizin kurucusu ve dünyadaki ilk Çocuk Bayramını ilan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında her yıl gerçekleştirdiğimiz Çocuk Meclisini, bu defa, Avrupa Yerel Demokrasi haftası çerçevesinde hayata geçirdik. Bu kapsamda Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından “ELDW Partner City Ödülü” geçtiğimiz şubat ayında Fransa’nın Strazburg kentinde Avrupa Konseyi merkezinde Edremit’e verilmişti.” dedi.

Belediye olarak Edremit’te her çocuğa 23 Nisan coşkusunu hissedecekleri bir program hazırladıklarını ve Başkan Arslan’ın çocuklara sürprizler yapacağını kaydeden Canlı, “Çocuklarımızdan tek isteğimiz salgın süresince evden çıkmamalarıdır. Bayram günü evlerimizi bayraklarla süsleyelim. Bu yıl evlerimizde kalarak bu coşkuyu yüreklerimizde hissedelim. Bu sıkıntılı günleri atlatıp çocuklarımız ile tekrar meydanları dolduracağız” diye konuştu.
Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kutlamalara evden katılımın olacağını açıklamasının ardından açık mektup yayınlayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “23 Nisan 2020 Perşembe akşamı saat 21.00’de tüm Türkiye’yi, evlerinde ve balkonlarında 100’üncü yıl coşkusunu İstiklal Marşı’nı söyleyerek kutlamaya çağırıyoruz” demişti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KÖRFEZ’İN KIYI VE SAHİL ŞERİDİ SİL BAŞTAN

Balıkesir’in 291 kilometrelik kıyı ve sahil şeridinde yürütülen; plaj, yürüyüş, bisiklet yolu ve alt yapı çalışmalarını titizlikle

MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIR
MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIR

DÜNYACA ÜNLÜ MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZ SEZONUNA HAZIR Burhaniye plajları deniz severleri ağırlamaya başladı. Yaz sezonu öncesi Burhaniye Belediyesi

400 MİLYONLUK YATIRIM

BASKİ’den altyapı devrimi Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren BASKİ, altyapı yatırımlarına hız verdi. BASKİ, gerçekleştirdiği

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz