UYGUR’DAN, KÜLTÜR TURİZM VE ENERJİ BAKANLIĞINA ZİYARET

Ana Sayfa » Haberler » UYGUR’DAN, KÜLTÜR TURİZM VE ENERJİ BAKANLIĞINA ZİYARET
Paylaş
Tarih : 19 Ekim 2018 - 23:35

Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ankara’da iki gün boyunca önemli ziyaretlerde bulundu.

İlk ziyaretini 16 Ekim Salı günü Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve Bigadiç İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a yapan Uygur ardından Enerji Bakanı Sayın Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu ve ETİMaden Genel Müdürü Serkan Keleşer’i makamlarında ziyaret etti.

Uygur, Balıkesir ve Bigadiç ile ilgili Bakan Ersoy ve Bakan Dönmez ile bilgi alışverişinde bulundu, genel sorunlarla ilgili talep ve önerileri kendilerine iletti.

Uygur “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteğiyle Bigadiç ilçe merkezine 3 km mesafede 723.000 m² lik alan üzerinde, içerisinde yapay gölet, botanik bahçesi, yüzme havuzu, aqua park, tenis kortu, voleybol, futbol, basketbol sahaları, doğal piknik alanı, yürüyüş ve bisiklet yolu bulunan bir Millet Parkı kazandıracağız. Ayrıca Hisarköy Termal Turizm Merkezi’nin geliştirilmesi hususunda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Enerji iletim hatlarının yenilenmesi, doğalgaz hatlarının devamı ve tamamlanması konusu Enerji Bakanı Fatih Dönmez ile istişare edildi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu ile özellikle KYK yurtlarıyla ilgili konular masaya yatırıldı.

Uygur “ En kısa zamanda Bigadiç ilçemize de bir KYK yurdu kazandıracağız. Hükümetimiz ülke genelinde olduğu gibi KYK yurtları ile Balıkesir’imize de büyük yatırımlarda bulundu, öğrencilerimize daha fazlasını yapmak için çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Son olarak ETİMaden Genel Müdürü Serkan Keleşer’e yapılan ziyarette bölgenin kalkınması açısından ETİMaden’in calışmalarının önemine vurgu yapıldı. Uygur “ETİMaden Balıkesir için önemli bir milli kaynak. Türkiye genelinde üretilen Bor’un yaklaşık %40’ı Balıkesir’den sağlanmaktadır. Yaşadığımız son olaylarda yerli üretime desteğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu kapsamda ETİMaden tarafından üretilen deterjan gibi %100 yerli olan ürünlerimizin de piyasada satıldığını ve hepimizin bu ürünleri kullanarak ülkemizin kalkınmasına destek olması gerektiğinin bu vesileyle altını çizmek isterim’ dedi.

Uygur, 17 Ekim Çarşamba günü ise Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ve Tarım ve Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş’u ziyaret etti.

Uygur, “Bigadiç Devlet Hastanesi’ne Hidroterapi ve Fizik Tedavi Ünitesi açılması ve doktor eksiklerimizin tamamlanmasıyla Bigadiç’e ve bölgemize büyük bir sağlık hizmeti sunmuş olacağız. Hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır ” dedi.

Ayrıca DSİ bölgemize son 16 yılda daha önceden hiç görülmemiş yatırımlarda bulundu. Yapımı devam eden Adalı Barajı’nın en kısa zamanda tamamlanması ve Okçular Barajı’nın yapımına ivedilikle başlanması konusu DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ile görüşüldü.

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında istişarede bulunan Uygur “Tarım ve Hayvancılıkta ülkenin lokomotif şehirlerinden biri olan Balıkesir’de tarım ve hayvancılığın gelişmesi, üretimin artması için hükümetimizin önemli yatırımları var. Özellikle genç çiftçileri destekleyen programları tüm genç girişimcilerimizin takip etmesi ve faydalanması hem ülke hem bölgenin kalkınması için önem arz ediyor. Bizim çiftçimiz bu açıdan da şanslı’ dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TÜRKİYE’NİN EN UCUZU

Türkiye’nin en ucuz pidesi Balıkesir’lilerin sofrasın da Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Balıkesirlileri, Türkiye’nin

BAŞKAN YILMAZ’IN 23 NİSAN MESAJI

YÜCEL YILMAZ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz https://www.facebook.com/HedefGazeteDergiFacebookTwitterPaylaş

BAŞKAN DEVECİLER’İN 23 NİSAN KUTLAMASI

ALİ KEMAL DEVECİLER BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz https://www.facebook.com/HedefGazeteDergiFacebookTwitterPaylaş

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz