VALİ ERSİN YAZICI EDREMİT’TE ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Eğitim » VALİ ERSİN YAZICI EDREMİT’TE ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU
Paylaş
Tarih : 24 Mart 2017 - 14:57

 

VALİ ERSİN YAZICI EDREMİT’TE ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU

Balıkesir Eğitimde Niteliğin Geliştirilmesi ve İzlenmesi (BENGİ) projesi kapsamında Balıkesir’de ilk defa Edremit öğretmenleri ile buluşan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı , bugün ilçemiz okullarından Altınoluk  Fernur  Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyarette bulundular.Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız,Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İl Milli Eğitim  Şube Müdürü Fahri Acar, Hayırsever Fernur Sözen Hanım Efendi eşlik ettiler.

 

Vali Ersin Yazıcı: “BENGİ projesi ile  Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Sivil Toplum Örgütlerinin okullarımızda görülen bu farklılıkları fark etsin istiyoruz.”dedi

Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin  hazırlamış olduğu kokteyl sonrasında Sayın Valimiz Ersin Yazıcı sözerinin başında Hayırsever Fernur Hanıma bu güzel okulu yaptırdığı için teşekkür etti. Vali Ersin Yazıcı: “BENGİ 4 ana başlığı hepimiz uyguluyoruz ve eğitimin içinde zaten yer alan başlıklardır.BENGİ projesinin öne çıkan yönü eğitime mercek tutması ve  başta kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin BENGİ projesinin içinde yer alması hususudur.Vali Ersin Yazıcı öğretmenlere: “12 hatta 13 yıl bize teslim edilen bir nesil var elimizde, elbette ailenin  öğrencilere verdiği eğitim önemlidir fakat öğretmenlerin öğrenciler üzerinde  etkisi de çok büyük olmuştur.Yıllardır değerler eğitimi sadece Din Kültürü öğretmenlerine aitmiş gibi düşünüldü.Oysaki  BENGİ projesi değerler eğitimin tüm başlıklar ve alanlar  etrafında görür.Bir Esnaftan bahsederken onu diğer insanlardan farkını “Doğru”, “Dürüst”gibi kavramlarla ifade ederiz oysaki bu kavramlar tüm insanlarda zaten olması gereken kavramlardır.Bizim dinimizde ve tüm dinlerde önemli görülen  kavramlardır.İşte bu değerler öğrencilere nasıl kazandırılır bunun derdinde olmalıyız” dedi.

Vali Yazıcı Öğretmenlere: “Kendinize bir usul bir yöntem belirleyin ve kendinizi sorumlu kabul edin ve öğrencilere kitap okumayı sevdirin”dedi.

Vali Ersin Yazıcı ülkelerin kitap okuma sıralamalarına bakıldığında ülkemizin bu sıralamada ki yerininçok gerilerde olduğunu belirterek, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılabileceğini düşünmeli ve  bunu dert edinerek, yeni yöntemler geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra  Sayın Valimiz Ersin Yazıcı okulun toplantı salonuna geçerek, burada düzenlenen okuma saatine katıldı. Ardından  öğrencilerle  “Hayal” ve “Hedef” kavramlarını ve bu kavramların birbiri ile ilişkileri hakkında sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, öğrencilere önemli kararlar alma dönemlerinden geçeceklerini, bugün alınan bu kararların uzun yıllar hayatlarını etkileyeğini söyledi.Ayrıca öğrencilere yıllar öncede doğruluk kavramı üzerinde durulur ve bu değerin öneminde bahsedilirdi.Günümüzde de insanlarda olması gereken özelliklerden bahsederken en başta doğruluktan bahsediyoruz.Hayatımızdaki bu değerlerin zaman geçsede teknoloji değişsedeinsan var oldukça var olacağını belirtti.

Vali Ersin yazıcı salondaki tüm öğrencilerin tek tek görüşlerini alarak öğrencileri  sohbete dahil etti.Sohbetin sonunda Vali Ersin Yazıcı Hayırsever Fernur Sözen’e  ilçemize kazandırdığı okullardan Hamiyyet Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezinin açılışında kendisi ile çektirmiş olduğu fotoğraf hediye etti. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar ile birlikte ilçemize 9 derslikli bir anasınıfı yaptıran ve önümüzdeki yılda 1 okul daha yaptırmayı düşünen  Zehra Baysan Hanım Efendiyi  evinde ziyaret ettiler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EDREMİT EMNİYETİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mayıs ayı içerisin de Edremit Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda; 27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 32 Adet Yivsiz

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınma ve şehir ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yücel Yılmaz’ın

BAŞKAN ARSLAN’IN 19 MAYIS KUTLAMASI

Tam Bağımsız Türkiye ufkuyla 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. “19

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz