YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRIMDIR! ‘’TAVİZ VERMEYİN’’

Ana Sayfa » Yazarlar » Barbaros Şavkın » YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRIMDIR! ‘’TAVİZ VERMEYİN’’
Paylaş
Tarih : 17 Mart 2021 - 1:52

Son günlerde Edremit’in Altınkum Mahallesi Dalyan mevki olarak bildiğimiz bölgede, Devletin Büyükşehir Belediyesine Bütçe oluşturmak için verdiği arazi ile ilgili bir takım farklı görüş ve düşünceler ve en önemlisi algılar yapılmaya başlandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çağrımdır; ‘’Taviz Vermeyin’’ Son günlerde Edremit’i yönetmeye talip olanların Edremit’in geçmişinde bir tane hayırlı işi yok başlıklı bir haber yazdık ve anlattık.

Şimdi muhatap aldığınız 50 tane çevrecinin 51 incisi yok bu kişilere bakın Kazdağı’nda da bunlar, Konya ovasında da bunlar, Güneydoğuda bir maden de bunlar…

Değişmez aynı bir tayfa Türkiye’nin her yerin de güzel ve faydalı olan ne varsa hep eylemdeler!

Duracak bekleyecek zaman yok insanlar hizmet bekliyor insanlar iş sahası arıyor, Evine ekmek götürmek istiyor, Türkiye’nin her yerinde yararlı tüm işlerin önünde engel olarak göreceğiniz bu 50 kişi için beklemek ertelemek ihanettir.

Faydalı işleri olsa insanlar destek verir, en faal oldukları yerde Kaz dağlarına çıkardıkları yevmiyeli insan kalabalığı bile altın madenine karşıyız sloganları atarken, yerlerden parlak taşları topladılar altın diye!

Cumhurbaşkanımızı örnek alın köprüye karşı çıktılar yaptı, yola karşı çıktıklar yaptı, bu muhalif olan grubun karşı çıktığı neyse o hayırlı bir iştir!

Emin olun yine yapılan her güzel hizmette en başta nimetlerinden faydalananlar onlar, bırakın basiretsizliği, devlet size satın diye verdiyse faydalı halka çıkar sağlayacak bir proje ile satın ve gelirini yine halka hizmet olarak sunun

HALK İÇİN HAK İÇİN ÇALIŞAN HER ZAMAN KARŞILIĞINI GÖRÜR


Makamlar gelip geçici unutmayın sizi eserlerinizle anacaklar, Yücel Yılmaz Başkana bir kaç basın toplantısında körfezin yaşadığı sıkıntıyı anlattım! Dalcıklardan bahsettim ‘’3 seneye kadar otoban bitince rahatlayacak’’ dedi.

FAKAT

Biz Edremit’in bu günü için değil önünüzde ki 20-30 yılı için plan yapın diyoruz, yazın milyonları aşan nüfusu ve yeni imara açılıp satılacak alan ile ilgili şehre bakış açınız ufkunuz büyük olsun! Edremit büyüyor ihtiyaç olarak istediğimiz şeyler Edremit’in önünüzde ki 10 yıllarda yaşanabilir bir şehir olması için!

Bıraktığınız bu eserleri bir gün Yücel Yılmaz yapmıştı diyecekler! Unutmayın Kişiler, İnsanlığın hizmetine yaptığı her işle yüzyıllarca anılırlar!

SON OLARAK ŞAHSİ FİKRİMDİR!

Dünyada emsallerine bakılacak olursa sözde betonarme yapılara karşı olduklarını söyleyen yerel yönetimlerin, turizmin kısa süreli olduğu körfez gibi önemli bir bölgede alternatif yapıların oluşması gerektiğini çok açık anlamaları gerekiyor olmalı.
Bugün dünya da gelişen turizm alanlarını baktığımızda tarihi ve doğasıyla değil lüks konsepte oluşan ve teknoloji ile birleşen, yeni nesil yüksek mimariye uygun konutlaşma ve yeni yaşam alanları oluşturmaktadır.

Dubai, Singapur gibi şehirler bunun en büyük örneğini teşkil etmektedir.

Bölgede çarpık ve ucuz konutlaşmanın yerine alacak büyük projelerin, kaçırılmış bir fırsat olacağı düşüncesindeyim

Sevgi ve Hoşgörüyle Kalın

Hedef Haber

Barbaros Şavkın

Facebook – Hedef Haber Sayfasını Takip Edebilirsiniz

https://www.facebook.com/HedefGazeteDergi

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ARSLAN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Edremit Belediye Başkanı Selman

BAŞKAN DEVECİLER BAYRAM MESAJI

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını

Başkan Yılmaz; 34 yıllık sorunu çözdü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ortaya koyduğu irade ile 18.02 bölgesinde 34 yıldır çözülemeyen mülkiyet sorununu çözerek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz