YÜCEL YILMAZ’IN KÖRFEZ İÇİN YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI

Ana Sayfa » Haberler » Yerel » Ekonomi » YÜCEL YILMAZ’IN KÖRFEZ İÇİN YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI
Paylaş
Tarih : 15 Şubat 2021 - 21:17

GERÇEKTEN, GASP MI? RANT MI?

Basına ve sosyal medyaya yansıyan haberlerden;

  • Edremit İlçesi Zeytinli-Altınkum Mevkii’nde yer alan Hazine’ye ait 379 dönüm büyüklüğünde sulak alan niteliğindeki 1862 Ada 6 No’lu Parsel Milli Emlak tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmiştir.
  • “Rezerv Yapı Alanı” olarak belirlendiği anlaşılan söz konusu alanla ilgili tapunun devir işleminin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 13.02.2020 tarihli 17 nolu Meclis kararı ile oy birliği kabul edilmiştir.

Büyükşehir Belediyesi’nin 2021, 11 Şubat tarihli meclis toplantısının gündeminde 19. Madde ile “Yapı rezerv alanı olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına bedelsiz tapu devri yapılan muhtelif parsellerin 2886 sayılı yasa kapsamında satışı teklifinin görüşülmesi.” şeklinde yer aldı.

CHP’li ve İyi Partili meclis üyelerinin bir kısmı, arazinin satışa çıkartılmasına ve yapılaşmaya açılmasına karşı çıkarak söz konusu arazinin Edremit halkına iadesini istedi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yapılan itirazlar üzerine yaptığı konuşmada: “Zeytinli’deki arazide pazar alanı, cami, terminal, turizm amaçlı bölümler, konut alanları yapılacak parseller üretip satmayı planlıyoruz. Buradan gelir elde edeceğiz. İhtiyaçların karşılandığı, modern olanakların sağlandığı bir bölgeye dönüştürmek istiyoruz. Daha fazla hizmet vermek ve şehre katkı sağlamak için gayrimenkul geliştirmenin derdindeyiz.

 Edremit Belediye Başkanımızla konuştuk, buranın değerlendirilmesi ve üretilecek kaynağın tüm şehir ve ilçelerimiz için kullanılması gerekiyor.” dedi.

Son günlerde, Gündemi işgal eden konuyu Sizler için yorumladık.

Sadece Niyet Okumayla değil, Proje Üretmeyle gerçek düzgün Siyaset Yapılır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arazide pazar alanı, cami, terminal, turizm amaçlı bölümler, konut alanları yapılacak parseller üretip satmayı planlıyoruz, demişse bile, Bu bir öneridir ve yapılmasında bir mahsur da yoktur.

Lakin Proje üretmekten aciz bir muhalefet, Sunulan teklife alternatif hiçbir halkın yararına olacak söylem ve proje üretmeyip, Gasp cümleleriyle her zaman ki, zayıf bitik siyaset anlayışını dile getirmiştir.

O halde biz soruyoruz? Madem Sulak Alan, Madem ekosistemi bozulmadan, doğal tabiat parkı olarak düzenlenmelidir. Peki, Söz konusu alan etrafında ki konutlar farklı bir Dünya üzerinde mi kurulmuştur, Oraları kim İmara açmıştır? Oralara Kim İnşaat izni vermiştir?

Son meclis toplantısın da; Yücel Yılmaz’a karşı yöneltilen Gasp ediyorsunuz Cümlelerine, Gayet sakin bir şekilde ve üzülerek cevap veren Yılmaz, Vizyonu ve Balıkesir için yaptıkları, Yapmaya çalıştıkları ortadadır.

2019 Yerel seçimler dönemlerinden bu yana Yücel Yılmaz’ın hiçbir zaman siyaset ve partizanlık yaptığına şahit olmadık.

Akılcı sunduğunuz her cümleye değer verip karşılığını hızlı bir şekilde Hizmete dönüştürme çabasında olan Yücel Yılmaz karşı yapılan İthamları doğru bulmuyoruz.

Halkın yararına Siyaset yapmak! Sunulan teklifin daha iyisini üretip onun yapılması noktasında çalışma yapmaktan geçer. Sığ bir Muhalefet anlayışıyla sadece laf olsun diye, Yapılan her güzel şeye Muhalefet olalım anlayışı ise İnsanlar nezdinde Siyasi itibarlarınızı dibe vurması dışında bir faydası olmayan söylemler dizisi dışına çıkmıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Yücel Yılmaz döneminde Körfeze Özellikle Edremit’e yaptığı Çalışmalar ortadadır. Bunları vatandaş görüyor. Siyaset her yapılan güzel işe Muhalefet olmak değil, Daha İyisini yapmanın Yarışıdır.

Muhalefeti sığ cümleler dışında Körfez için projeler üretmeye davet ediyoruz.

Hedef Haber

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN

NÜKLEER ENERJİYİ KULLANMADAN SÜPER GÜÇ OLUNMAZ, OLUNAMAZ Aşağıda paylaştığım, Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin yeni nesil mühendislik

EDREMİT’E TARİHİ NOT BIRAKANLAR

BU GÜNE KADAR EDREMİT İÇİN HANGİ HAYIRLI İŞİ YAPMIŞLAR Nevin Sayman Hanım Kendisi Edremit’te tanınan yaptığı iş ve statüsüyle kariyeri

ALTINOLUK HALK KÜTÜPHANESİ

AÇILIŞ DAVETİ 19 Şubat Cuma günü  (YARIN) – 14.30’da  yenilenen Altınoluk Halk Kütüphanesi açılışı yapılacaktır. SELMAN

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz